streda, 17. apr. 2024
wifi miloslavov

V Miloslavove už môžu využívať bezplatné WIFI

5.6.2020, 08:51
Oznam

V roku 2019 získala obec finančné prostriedky z grantového programu Európskej únie „WIFI4EU – Podpora internetového pripojenia v miestnych spoločenstvách“ na vybudovanie WIFI siete v obci. Projekt realizovala s vysúťaženou spoločnosťou Slovak Telekom a.s. a práve v týchto dňoch sa realizácia blíži ku koncu.

Občania obce môžu od 4. 6. 2020 začať využívať bezplatné internetové pripojenie v okolí 10 prístupových bodov v oboch miestnych častiach, ktoré sú situovan na miesta s najvyššou koncentráciou alebo pohybom obyvateľov. Ide o okolie železničnej stanice, Remeselného dvora, Alžbetinho parku, základnej školy, Rekreačno-športového centra, Zóny rekreácie a oddychu v Miloslavove, v okolí Lipového parku – Domu kultúry, plánovanej novej materskej škôlky v Miloslavove, plánovaného parku pri cintoríne v Miloslavove a plánovanej autobusovej zastávky v Miloslavove na Centrálnej ulici pred kruhovým objazdom.

Projekt má pre obec aj ďalšiu pridanú hodnotu – tieto body s wifi signálom chceme využiť na osadenie kamier v rámci pripravovaného projektu „Bezpečná obec“.

Copyright © 2024 Šamorínčan