utorok, 26. okt. 2021 - Demeter
futbal poprad

V Mikuláši trojgólová prehra

17.8.2020, 12:44
stksamorin.sk

Ani v druhom zápase na trávniku súpera sme nedokázali skórovať.

Proti Liptovskému Mikulášu nastúpila rovnaká zostava ako minulý týždeň proti Popradu. V úvodných minútach šamorínsky tím dvakrát pohrozil, no už po siedmich minútach išli domáci do vedenia.

V polovici prvého polčasu sa pri sľubnej strele zranil Juraj Pančík, ktorého vystriedal Martin Rymarenko. Napriek snahe o priamočiare akcie, však domáci Tatran bol nebezpečnejší. Do polčasu súper pridal aj druhý gól.

Ani striedania na našej strane nepriniesli väčší tlak na bránu. Dôraznejší domáci boli v mikrosúbojoch úspešnejší, kvôli čomu sa našim hráčom nepodarilo vytvoriť si súvislejší tlak. V 64. minúte sa po štandardke presadili domáci aj do tretice, na čo už hráči ŠTK nedokázali zareagovať.

“Domáci vyhrali zaslúžene, hrali oduševnene, naplno. Bolo vidieť, že po úvodných dvoch prehrách idú tvrdo za víťazstvom. Mrzí ma, že to, čo sme si povedali v kabíne, sme na ihrisku plnili len prvých sedem minút. Mikuláš dal potom prvý gól, po ktorom sa upokojili a kontrolovali hru. V polčase sme verili, že napriek dvojgólovej strate so zápasom niečo budeme môcť urobiť. Mali sme nejaké šance, ale vyšli sme strelecky naprázdno,” konštatoval po zápase tréner Ján Blaháč.

Napriek tomu, že pozitíva sa po prehre hľadali ťažko, oživením boli striedania Rymarenka či Leginusa. “Snažíme sa to tak nastaviť, aby striedajúci hráči vždy priniesli na ihrisko niečo nové. Zvyknem hovoriť, že zápas nerozhoduje jedenástka, ktorá ho začína, ale ktorá ho končí. Napriek snahe to dnes nevyšlo. V najbližšom kole chceme jednoznačne vyhrať,” uzavrel kouč ŠTK. V onom spomínanom zápase nás v nedeľu, 23.8. o 10:30 čaká MŠK Púchov.

Hajrá Somorja!

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – ŠTK Šamorín 3:0 (2:0)

Góly: 7. Staš, 43. Bartoš, 64. D. Krčík

Žlté karty: Laura – Čunta

Rozhodoval: Ďurčo

Diváci: 570

Zostava ŠTK Šamorín: Valach – Mezovský, Marić-Bjekić, Oikonomou, Fujak (46. Leginus) – Baéz (82. Slebodník), P. Nagy, Veselovský – Pančík (21. Rymarenko), Jančo (71. L. Nagy), Čunta

Copyright © 2021 Šamorínčan