pondelok, 29. nov. 2021 - Vratko

Pozvánka: V jeden večer dve vernisáže

24.9.2019, 13:18
Daniel Fischer

V nedeľu sa v Šamoríne uskutočnia dve výstavy, ktoré už teraz vzbudzuje záujem verejnosti. Dvaja poprední výtvarní umelci tu na spoločne predstavia svoje práce.

Profesor Daniel Fischer predstaví svoju výstavu Singularita v priestoroch synagógy.

“Zväčšený fotografický triptych Daniela Fischera Singularita má povahu trojkrídlového oltára. Je miestom obete a miestom holdu technike, ktorej zároveň kladie otázky. Je miestom pocty Jánovi Kuciakovi a Martine Kušnírovej, a zároveň miestom, ukazujúcim prstom na vraha,” napísal o Fischerovej práci Denník N.

Blízko synagógy v bývalej židovskej škole sa momentálne nachádza Dom umenia, ktorý tiež spravuje At Home Gallery. V týchto priestoroch predstaví svoje dielo Days in the Desert András Cséfalvay. Talentovaný vizuálny umelec má byť najmladším laureátom prestížneho ocenenie Ceny Oskára Čepana. Získal ju v roku 2009 ako študent ateliéru +-XXL na katedre maľby a iných médií na VŠVU v Bratislave.

"Víťazné dielo je iné, netypické, páčilo sa nám, aký má v sebe potenciál. Vyjadruje sa o umení trochu iným spôsobom a je veľmi otvorené," uviedla vtedy na adresu mladého umelca šéfka poroty Sandra Kusá.

Podujatie svojím slovom otvoria Juraj Mojžiš a Peter Zajac.

Spoločné otvorenie výstav sa uskutoční v nedeľu 29. septembra o 16. hodine s naplánovaným koncom o 19. hodine.

Výstavy potrvajú do 3. novembra. V prípade záujmu o prehliadku kontaktujte At Home Gallery (Mliečňanská 7) prostredníctvom mobilu +421 903 255 681 alebo emailom athomegallery [at] gmail.com.

goodness

András Cséfalvay: In a world without facts only goodness remains, Trafó Gallery, Budapešť

Copyright © 2021 Šamorínčan