štvrtok, 25. apr. 2024
V derby s Komárnom tri body pre ŠTK!

25.4.2022, 07:21

V 26.kole sme vo vyhecovanom derby proti Komárnu uspeli po dvoch góloch z prvého polčasu.

Úvodné minúty priniesli viac vzruchu na domácej strane, keď sa najprv Németh snažil ohroziť nášho gólmana priamo z rohu, neskôr si zase pýtali penaltu po obrannom zákroku Pančíka. Gólovo sme však udreli my, keď Ondrej Vrábel z rohu zakrútil loptu na päťku, kde nikým nekrytý Péter Nagy pridal svoj už desiaty gól v sezóne. Po polhodine hry sme zvýšili svoje vedenie, keď z priameho kopu Aldo Baéz našiel hlavu Ondrej Vrábela, ktorý krásnou hlavičkou od brvna upravil na 0:2. V 39. Minúte domáci predviedli peknú kombináciu, po ktorej sa v strede pokutového územia dostal k strele Šurnovský, no výborným zákrokom loptu vytesnil na roh Erik Gyurákovics. Ten predviedol svoje reflexy aj v nadstavenom čase prvého polčasu, keď strelu z uhla pod brvno opäť výborne vyrazil. Ako to už v tomto derby býva zvykom, na ihrisku sa neraz iskrilo, no ani strkanice či fauly nevyviedli náš tím z rovnováhy a do kabín sme v polčasovej prestávke išli s dvojgólovým vedením.

Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu. Nervózny zápas priniesol niekoľko potyčiek, domáci sa snažili strelecky presadiť, no z územnej prevahy si veľké príležitosti nedokázali vypracovať. Náš tím sa spoliehal na rýchle protiútoky, ktoré však takisto k veľkým gólovým šanciam neviedli. Až v 86. Minúte sa rútil od polovice ihriska sám na brankára Boateng, no jeho pokus skončil na domácom gólmanovi Brédovi. Domáci si v závere nedokázali vypracovať výraznejšiu príležitosť, a tak sme si po trojbodovom zápise polepšili v tabuľke, v ktorej pred nedeľnými dohrávkami sme na 7.mieste.

Michal Kuruc: “Pochváliť musím hráčov za prístup a nasadenie, čo nám proti Púchovu chýbalo. Cez týždeň sme sa venovali štandardným situáciám, dokonca celý jeden tréning sme mali zameraný len na ofenzívne štandardky, takže som rád, že oba góly prišli práve po nich. V druhom polčase sme sa zamerali na udržanie výsledku, chlapci pozorne bránili, sme spokojní s výkonom aj výsledkom.”

KFC Komárno - ŠTK Šamorín 0:2 (0:2)

Góly: 16. Nagy, 32. Vrábel

Žlté karty: - Németh, Szetei, Meszáros, Bayemi – Malý, Nagy, Baéz

Rozhodovali: Čiernik – Kmec, Železňák

ŠTK Šamorín: Gyurákovics – Pančík, Marić-Bjekić, Malý (55.Oikonomou), Yarosh (46. Leginus) – Baéz, Nagy, Vrábel (73. Čunta) – Vera, Boateng, Appiah (73.Chomutov)