nedeľa, 16. jún. 2024
Už túto sobotu: Noc múzeí a galérií 2022

Už túto sobotu: Noc múzeí a galérií 2022

10.5.2022, 10:40
www.nmag.sk

Po dvoch rokoch obmedzení je tu opäť už 18. ročník podujatia Európska noc múzeí a galérií (La Nuit européenne des musées), ktorá sa uskutoční v sobotu 14. mája 2022. V ten večer mnohé múzeá otvoria svoje brány po celom Slovensku a od súmraku do polnoci sa môžu zapojiť do Európskej noci múzeí a galérií.

Prehliadky so sprievodom , zábavné prehliadky s poučením, workshopy, premietania, živé vystúpenia, výnimočné podujatia poskytnú návštevníkovi netradičný zážitok z múzea. Tento zážitok nám dáva príležitosť bez ohľadu na to, aké miesto si vyberiete, ponoriť sa do jedinečného vesmíru múzea, galérie či iného kultúrnej inštitúcie, často plného prekvapení a niekedy aj mágie. Za súmraku sa môžeme ponoriť do nevšednej atmosféry múzea, poprechádzať sa chodbami, galérie a obdivovať diela v jedinečnej a originálnej atmosfére.

Sám, alebo ako pár, či s priateľmi alebo rodinou, táto Noc múzeí a galérií vám môže sprostredkovať dobrodružstvá v čase, priestore a predstavivosti, aby ste detailnejšie pochopili niektoré tajomstvá, ktoré skrývajú naše múzeá, galérie a ostatné kultúrne inštitúcie zapojené do tohto podujatia.

Viac info na: https://www.nmag.sk/

Tešíme sa na vás v sobotu 14. mája 2022 na 18. ročníku Noci múzeí a galérií plnej prekvapení!

Copyright © 2024 Šamorínčan