štvrtok, 23. máj. 2024
Už máme aj čierne okresy. Dunajská Streda zostáva v oranžovej farbe

Už máme aj čierne okresy. Dunajská Streda zostáva v oranžovej farbe

14.10.2021, 13:53
Oznam

Prvýkrát počas tretej vlny pribudnú na mape prvé čierne okresy s najprísnejšími opatreniami. V čiernych okresoch ostanú niektoré prevádzky zatvorené a výrazné obmedzenia pocítia už aj zaočkovaní obyvatelia.

Od pondelka 18. októbra budú čiernymi okresmi Bardejov, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Stará Ľubovňa a Svidník.

Podľa nového rozdelenia okresov budú od pondelka 18. októbra ďalšie okresy rozdelené nasledovne: 15 okresov bude v oranžovej farbe, 37 v červenej a 23 v bordovej.

Čoraz viac ubúda okresov s miernejšími opatreniami a pribúda tých s prísnejšími opatreniami - oproti minulému týždňu sa zvýšil počet borových okresov o sedem. Tretia vlna rastie, vidieť to na počtoch pozitívnych, napríklad za utorok pribudlo takmer 2 500 novým prípadov, čo bolo najviac od marca.

V nemocniciach je hospitalizovaných 885 pacientov, potvrdené ochorenie má 824 ľudí. Spomedzi hospitalizovaných nie je vôbec zaočkovaných alebo len čiastočne zaočkovaných 83,15% ľudí. Na JIS je 103 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 94 osôb.

V stupni ostražitosti - oranžová farba - sú okresy Banská Štiavnica, Bratislava I-V, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Komárno, Malacky, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Prievidza, Šaľa, Senec, Topoľčany, Trnava, Turčianske Teplice.

Opatrenia platné v našom okrese:

RÚŠKO / RESPIRÁTOR FFP2: Rúško v interiéri a na hromadných podujatiach aj v exteriéri.

OBMEDZENIE POHYBU : Bez obmedzenia.

HROMADNÉ PODUJATIA: Kompletne zaočkovaní - bez limitu/ OTP - v interiéri sedenie na 25% a v exteriéri 50% kapacity. Pokiaľ nie je určiteľná kapacita maximálne do 1000 osôb v exteriéri, do 500 v interiéri. Základ - v interiéri sedenie na 25% a v exteriéri 50% kapacity, maximálne však do 200 osôb v exteriéri, do 100 v interiéri, na státie v exteriéri 100 a v interiéri 50. Obmedzenia podľa príslušného semaforu. Povinný zoznam účastníkov.

BOHOSLUŽBY: Kompletne zaočkovaní - bez limitu/ OTP - v interiéri sedenie na 25% a v exteriéri 50% kapacity. Pokiaľ nie je určiteľná kapacita maximálne do 1000 osôb v exteriéri, do 500 v interiéri. Základ - v interiéri sedenie na 25% a v exteriéri 50% kapacity, maximálne však do 200 osôb v exteriéri, do 100 v interiéri, na státie v exteriéri 100 a v interiéri 50. Povinný zoznam účastníkov.

FITNESS: Kompletne zaočkovaní - bez limitu/OTP: max. 20 osôb alebo min. 15 m2 / osobu. Povinný zoznam účastníkov. Základ - max. 10 osôb. Povinný zoznam účastníkov.

WELLNESS, AQUAPARK A KÚPELE (NIE ZO ZDRAV. INDIKÁCIE): Kompletne zaočkovaní - bez limitu/OTP -max. 50% kapacity, max. počet osôb do 1000/Základ- zakázané.

UMELÉ VODNÉ PLOCHY (BAZÉNY A PLAVÁRNE): Kompletne zaočkovaní - bez limitu/OTP- max. 50% kapacity/Základ - max. 10 osôb.

OBCHODY A SLUŽBY: OTP- Max 1 zákazník na 15m2 predajnej plochy obchodu. Základ- max 1 zákazník na 15m2 predajnej plochy obchodu.

REŠTAURÁCIE: Kompletne zaočkovaní - v interiéri 4 osoby pri stole alebo osoby z jednej domácnosti, 2 metre rozostupy medzi stolmi. Exteriér bez obmedzení. OTP - v interiéri 4 osoby pri stole alebo osoby z jednej domácnosti, 2 metre rozostupy medzi stolmi. Exteriér bez obmedzení. Základ - terasy do 10 osôb, otvorené minimálne 50% stien

MÚZEÁ, GALÉRIE, VÝSTAVNÉ SIENE : Kompletne zaočkovaní- bez obmedzenia/ OTP- bez obmedzenia/ Základ- individuálne prehliadky, kde je 1 návštevník na 15m2 plochy.

 

Copyright © 2024 Šamorínčan