kajak3

Úspešný štart do novej sezóny

3.2.2019, 19:04
Peter Gábor

V sobotu sa v NC Avion uskutočnil druhý ročník Majstrovstiev Slovenska v ťahaní na trenažéri.  3 zlaté, 3 strieborné a jedna bronzová medaila sú výborným štartom  mladých šamorínskych kajakárov do tohtoročnej sezóny.

Dve zlaté medaily si z podujatia odniesla Juliana Gáborová (1000m a 200m). Už tradične vynikajúce prvé miesto vybojovala aj  Karolína Seregiová (1000 m), ktorá pridala aj druhé miesto v šprinte na 200m.  Darilo sa aj Zsoltimu Libaiovi, ktorý obsadil dve strieborné priečky (1000 m a 200 m).

Máté Lepi skončil v kategórii chlapci 13 roční, na trati 1000 m, na výbornom 3. mieste.

kajak7

Zľava: Adrián Fazekaš, Máté Lepi, Zuzana Seregiová, Juliana Gáborová

V Bratislave sa stretla takmer celá slovenská špička v rýchlostnej kanoistike a na preteky zavítal aj Dán René Holten Poulsen, majster sveta, strieborný olympijský medailista a mnohonásobný majster Európy.

Najočakávanejšie bolo finále na 1000 metrov muži so silným obsadením, kde titul majstra Slovenska získal kajakár roka 2018 Samuel Baláž, druhý skončil Erik Vlček a tretí Adam Botek, všetci zo Športového centra polície. Na 200 metrovej trati v rovnakej vekovej kategórií dominovali Šamorínčania Tibor Linka, za ním Csaba Zalka, a tretí skončil Martin Dugas z Tatranu.

kajak10

A ako sa páčili preteky Erikovi Vlčekovi, vicemajstrovi Slovenska na 1000 metrovej trati? “Dobre sa mi pretekalo. Tá atmosféra, keď sa zapnú stopky a monitory, to človeka nabudí, motivuje ho to podať čo najlepší výkon. Dá sa povedať, že je to taký lepší tréning. Preverí ťa to, i keď trenažér je iný ako voda, ale dostaneš zo seba oveľa viac ako na obyčajnom tréningu.”

Podujatie bolo zaujímavým spestrením zimnej prípravy a výborná motivácia pre mladých pretekárov, ktorým za dosiahnuté úspechy gratulujeme.