pondelok, 20. máj. 2024
Úsek rýchlostnej cesty R7 Holice – Dunajská Lužná sa otvorí až koncom roka

Úsek rýchlostnej cesty R7 Holice – Dunajská Lužná sa otvorí až koncom roka

27.4.2020, 05:00
Oznam

A na našich stránkach sme písali o možnom skorom otvorení úseku rýchlostnej cesty R7 na úseku Dunajská Lužná - Holice. Článok a peknú galériu stavby z vtáčej perspektívy si môžete pozrieť tu.

Bohužiaľ  úsek rýchlostnej cesty R7 na úseku Holice – Dunajská Lužná  obsahuje nedostatky a môže byť tak sprevádzkovaný až po ich odstránení. Rezort dopravy uviedol, že úsek bude odovzdaný do konca tohto roka.

Na stránke mesta sa k nedostatkom uvádza:

Ako počas obhliadky vysvitlo, na stavbe je viac nedostatkov. Samospráva Šamorína vzniesla výhrady najmä voči nedokončenému odvodneniu tunela, absencii napojenia na cyklocestu, nedokončeným obslužným cestám a nedostatočnej rekultivácii okolia.

Problém s protihlukovou stenou je ten, že španielske konzorcium ju chcelo – zrejme s cieľom ušetriť – postaviť oveľa kratšiu, než je v pôvodných projektoch. Nová hluková štúdia, ktorá bola vypracovaná na základe návrhov mesta, však ukázala, že sa nebrala do úvahy vzdialenosť lesoparku Pomlé a okolitých rodinných domov a záhrad. Podobne to malo byť aj s protihlukovou stenou pri Šámote, no naša samospráva iniciovala spresnenie a prepracovanie štúdie.

Vďaka koordinácii krokov so samosprávami v Kvetoslavove a Veľkej Pake sa podarilo dosiahnuť, aby sa protihluková stena postavila v celej, pôvodne plánovanej dĺžke.

Copyright © 2024 Šamorínčan