nedeľa, 16. jún. 2024
Unikajúceho vodiča zastavili na D4 pri Rovinke

Unikajúceho vodiča zastavili na D4 pri Rovinke

26.3.2021, 07:23
Polícia SR

Včera krátko pred 12:00 h bratislavskí PMJ – čkári spozorovali na Hydinárskej ulici vodiča osobného motorového vozidla zn. BMW, ktorý nemal zapnutý bezpečnostný pás a tiež nepoužil smerovku pri zmene smeru jazdy. Z uvedených dôvodov sa ho policajti rozhodli predpísaným spôsobom zastaviť, pričom použili výstražné svetelné a zvukové znamenia. Vodič však na policajnú výzvu nereagoval a začal pred policajtmi unikať smer diaľnica D4. Ani na varovné výstrely vodič nereagoval a naďalej po diaľnici D4 unikal. Preto následne hliadka PMJ použila aj výstrely do pneumatík a to z dôvodu zabránenia jeho ďalšiemu unikaniu.

Svoju jazdu vodič ukončil až po prestrelení pneumatík a to nárazom do stredových zvodidiel na diaľnici D4 pri výjazde na Rovinku a Podunajské Biskupice.

Odkaz na video zo zásahu po kliknutí na čítaj ďalej.

V osobnom motorovom vozidle sa nachádzala aj ďalšia osoba mužského pohlavia. Pri služobnom zákroku nedošlo k zraneniam, ktoré by si vyžiadali lekársku pomoc.

Podľa doposiaľ zistených informácii mal vodič svoje ,,únikové" konania policajtom odôvodniť tým, že nie je držiteľom vodičského oprávnenia. Následnou kontrolou, po predchádzajúcom súhlase prokurátora, vykonala hliadka PZ prehliadku vozidla, pri ktorej bolo nájdené nasledovné: jedno plastové vrecko s tlakovým uzáverom s obsahom neznámej zelenej sušiny, dve plastové vrecka s obsahom neznámej kryštalickej látky, jedna digitálna váha a jedna sklenená fajka. Z uvedených dôvodov bol vodič eskortovaný do jedného zo zdravotníckych zariadení, kde sa podrobil lekárskemu toxikologickému vyšetreniu. Výsledok bol pozitívny.

Zaistený materiál bol zaslaný na ďalšie skúmanie Kriminalistického a expertízneho ústavu Policajného zboru. Vodič aj s jeho spolujazdcom sa v súčasnosti nachádzajú v celách predbežného zaistenia. Za takéto konanie v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody na roky až 10 rokov.

Video zo zásahu: https://www.facebook.com/KRPZBA/videos/270569034545066

 

Unikajúceho vodiča zastavili na D4 pri Rovinke
Unikajúceho vodiča zastavili na D4 pri Rovinke
Unikajúceho vodiča zastavili na D4 pri Rovinke
Unikajúceho vodiča zastavili na D4 pri Rovinke
Copyright © 2024 Šamorínčan