sobota, 20. júl. 2024
policajti stan

Ukradol deťom stan: Šikovní policajti ho ešte v ten deň vrátili

29.6.2020, 13:11
KR PZ Trnava

Deti v lehnickej základnej škole (okr. Dunajská Streda) sa len mesiac tešili z nového stanu (tzv. pavilón), pod ktorým sa na dvore učili.

Neznámy páchateľ stan v hodnote  230 Eur ukradol a vzápätí ho za smiešnu sumu predal.

Ihneď, ako sa policajti o skutku dozvedeli, začali ukradnutý pavilón  hľadať a mali úspech. Našli ho nepoškodený u miestneho muža, ktorý ho len pred chvíľou od niekoho kúpil. A keďže sa policajti vo svojom obvode dobre vyznajú, nájsť páchateľa pre nich už nebol problém.

A tak sa stan na vyučovanie pre deti vrátil späť do školy a 40 ročného muža neminula za priestupok pokuta.

A takéto milé slová, ktoré nás veľmi potešili, nám poslala pani riaditeľka základnej školy:

„O pár minút už boli v škole príslušníci polície z Obvodného oddelenia PZ v Šamoríne, páni Zsolt Juhos a František Juricin. Prezreli si miesto, kde altánok pôvodne stál a začali konať. Priznáme sa, boli sme skeptickí. O to väčšie a milšie bolo prekvapenie, ktoré sa udialo zhruba za 1 hodinu. Chlapci z polície sa vrátili a.....Nielenže odhalili páchateľa, ktorý medzitým svoj "lup" už stihol predať, ale doviezli nám späť aj náš stratený altánok!!! Pocity radosti, ktoré nás ovládli, sa popísať nedajú. Jednoducho: zlatí chlapci z polície! Chceme Vám aspoň takýmto spôsobom vrelo a úprimne poďakovať za Vašu skvelú a rýchlu prácu.  Patrí Vám obdiv všetkých žiakov i zamestnancov našej školy. Bravó, páni!“ 

Copyright © 2024 Šamorínčan