nedeľa, 14. apr. 2024
Predstavenie knihy „KLAN“  

Predstavenie knihy „KLAN“  

Dátum a čas:
-
Miesto:
Mestská knižnica
Organizátor:
Mestská knižnica

Srdečne vás pozývame na predstavenie knihy autora 
Tibor Szomolai „ KLAN“  
dňa 23. marca 2022 od 17:00 

MASOVÁ VRAŽDA V DUNAJSKEJ STREDE... KONIEC KLANU PÁPAYOVCOV VO FONTÁNE… – kričalo z titulných strán novín posledný marcový víkend roku 1999. Všetci hovorili o masakre, veď mafiánske zúčtovanie, ktoré si vyžiadalo desať obetí, nemá v novodobej histórii obdoby. Prostredníctvom týchto smutných udalostí predstavuje próza Klan chaotické desaťročie po nežnej revolúcii, ktorému prischol príznačný názov – obdobie mečiarizmu. 

Klan nie je bežným románom o mafii. V príbehu popri gangstroch a neviestkach sa v pestrej kavalkáde objavujú politici, padlí komunisti, iniciátori zmeny režimu a ďalší čudesní ľudkovia, ktorí sa pričinili o devastáciu krajiny hodnej lepšieho osudu.
"Pred napísaním tejto knihy ma mnohí vystríhali. Ešte aj teraz, po uplynutí dvoch desaťročí, je príbeh dunajskostredského klanu Pápayovcov kontroverznou témou. A rovnako nebezpečné je rozoberať aj politické pozadie plné zneužívania právomoci a škandálov. Ťažko určiť, koľko pravdy je v tomto diele. Jedno je však isté: v románe je mnoho surových scén, ale skutočnosť bola omnoho, omnoho desivejšia. " Tibor Szomolai.

PODUJATIE JE SPOJENÉ S PREDAJOM KNÍH A AUTOGRAMIÁDOU.

klan

Copyright © 2024 Šamorínčan