štvrtok, 21. okt. 2021 - Uršuľa
týždeń mobilty

Týždeň mobility v Šamoríne: Bicykle môžete používať zadarmo!

17.9.2020, 09:30
www.samorin.sk

Mesto Šamorín, ako prvé zo žitnoostrovských miest a obcí, sa zapája do kamapane Týždňa mobility už od roku 2013. Naše mesto tak urobí aj tento rok napriek pandémie. Na rozdieľ od minulých ročníkov tento rok sa ale nebudú konať také podujatia, kde by sa mohli zhromažďovať ľudia, nepremeníme centrum mesta na dopravné ihrisko a neuzavrieme cestu za parkom pred motoristami. Šamorínčania asi v tomto roku už aj tak majú plné zuby z dopravných obmedzení.

X-Bioncsphere, prevádzkovateľ verejných bicyklov X-bike, na požiadanie mesta ponúkol, že počas trvania Týždňa mobility (od 16. do 22 septembra) budú môcť držitelia X-CARDU 2 hodiny denne používať bicyklie X-bike zadarmo a to nasledovným spôsobom:

Stačí si stiahnuť mobilnú aplikáciu X-BIKE a registrovať sa užívateľskými údajmi X-CARD (lojalitný systém X-BIONIC® SPHERE). V prípade, že nemáte zriadený účet v X-CARD, jednoducho sa doň registrujete na stránke www.x-bionicsphere.com. Po registrácii v aplikácii X-BIKE a dobití minimálneho kreditu v hodnote 5 EUR užívateľ odomkne bicykel načítaním QR kódu na riadidlách bicykla. Každý nový užívateľ získa zdarma neobmedzený počet jázd v trvaní do 30 minút a k tomu po zadaní kódu kupónu príslušného dňa 2 hod zdarma v rámci každého dňa týždňa mobility.

kódy na príslušný deň:

streda – R9ERZF

štvrtok – 4H57MS

piatok – APJFGC

sobota – FIEMAE

nedeľa – CUU8FJ

pondelok – 67KRNN

utorok – ZJYKRI

Copyright © 2021 Šamorínčan