štvrtok, 20. jún. 2024
TTSK spustil cakarentt.sk pre obyvateľov s chronickými chorobami

TTSK spustil cakarentt.sk pre obyvateľov s chronickými chorobami

31.3.2021, 07:49
TTSK

V utorok 30. marca 2021 predstavil Trnavský samosprávny kraj cakarenTT.SK. ​​​​​​​Na očkovanie sa cez župný formulár môžu jednoducho a rýchlo prihlásiť ľudia od 18 rokov s ťažkým zdravotným postihnutím a osoby so závažnou alebo stredne závažnou chorobou významne zvyšujúcou riziko závažného priebehu ochorenia Covid-19, ktoré nespĺňajú kritérium veku na prihlásenie sa do centrálnej „čakárne“. Prihlásiť sa môžu aj opatrovatelia a zamestnanci prichádzajúci do kontaktu s cestujúcimi alebo zákazníkmi vo veku od 50 rokov. Záujemcovia budú pozvaní na očkovanie vakcínou od spoločnosti AstraZeneca do jedného z troch župných veľkokapacitných očkovacích centier.

Teším sa, že sa nám podarilo spustiť vlastný prihlasovací systém pre obyvateľov so zdravotným postihnutím alebo diagnózou zvyšujúcou riziko ťažkého priebehu ochorenia Covid-19. Veľkou výhodou je, že ak sa do očkovacieho centra nedostavia osoby, ktoré boli zaregistrované cez centrálny objednávací systém alebo sa na očkovanie v daný deň prihlásilo menej ľudí, ako je dostupný počet vakcín, vieme reagovať a pozvať na očkovanie záujemcov z rizikových skupín, uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Registrácia pre čakateľov je určená iba pre osoby, ktoré nie sú registrované na stránke vakcinacia.nczisk.sk. V prípade registrácie na stránke cakarenTT.SK už nie je potrebné sa registrovať na stránke vakcinacia.nczisk.sk, kde prebieha prihlasovanie ľudí s vekom najmenej 50 rokov.

„V závislosti od počtu voľných miest ponúkneme našim čakateľom možnosť nechať sa zaočkovať vakcínou od spoločnosti AstraZeneca v jednom z troch veľkokapacitných očkovacích centier prevádzkovaných Trnavskou župou. Prvých z nich plánujeme zaočkovať už na Bielu sobotu, 3. apríla. Aktuálne evidujeme vyše 500 záujemcov s predpokladom rýchleho nárastu tohto počtu,“ avizoval Viskupič.

V troch župných veľkokapacitných očkovacích centrách v Trnave, Skalici a v Dunajskej Strede bolo doteraz zaočkovaných viac ako 27 tisíc ľudí vakcínou od spoločnosti AstraZeneca. Župa je pripravená pokračovať vo vysokom tempe očkovania a v závislosti od počtu dostupných vakcín je pripravená zriadiť očkovacie centrá v ďalších mestách.

Copyright © 2024 Šamorínčan