pondelok, 27. máj. 2024
cunta

Trojgólový Čunta prerušil sériu bez víťazstva

10.8.2020, 12:41
stksamorin.sk

Tri góly a množstvo nepremenených šancí znamenali, že sme doma porazili Poprad 3:1.

Úvodné minúty patrili domácim, keď sa v šanciach ocitli Jančo, Pančík a dvakrát hlavičkoval Čunta. Vo veľkej šanci sa ocitol aj Fujak, no z uhla tesne minul.

Skóre otvoril Jakub Čunta, najaktívnejší spomedzi šamorínskych hráčov. Hostia však do polčasu z ojedinelej akcie vyrovnali, keď predviedli peknú uličku poza obranu domácich. Do druhého polčasu nastúpili naši hráči s veľkým odhodlaním a v 53. Minúte sa opäť strelecky presadil Čunta.

Potom sa však domáci museli brániť, keď iniciatívu prevzali húževnatí hostia. Gólová istota prišla až v úplnom závere, keď Martin Rymarenko vybojoval pokutový kop. Jeho realizáciu prenechal Čuntovi, ktorý skompletizoval svoj zápasový hetrik. “Je to veľmi sladké, hoci upracované víťazstvo. Sme však zaň vďační, lebo sme ním prerušili zlú sériu, ktorá sa ťahala celou prípravou a prvým majstrovským zápasom. Od začiatku do konca sme išli nadoraz, miestami sme boli až prehnane namotivovaní. Aj to spôsobilo, že sme nemali pokoj na kopačkách a nepremenili sme niektoré príležitosti. Súper hral sympatický, kombinačný futbal, my sme radi, že sme si vedeli vypracovať príležitosti a nakoniec tri aj premeniť. Mrzí, že sme neudržali vzadu nulu, aj na tom budeme chcieť pred ďalším zápasom pracovať,” zhodnotil zápas hlavný tréner ŠTK, Ján Blaháč.

V ďalšom zápase cestujú naši hráči do Liptovského Mikuláša, kde v sobotu, 15.8. o 17:00 čelia domácemu Tatranu.

Hajrá Somorja!

ŠTK Šamorín – FK Poprad 3:1 (1:1)

Góly: 33., 53. A 90. Čunta (tretí z 11 m)

Žlté karty: Pančík, P. Nagy, Veselovský, Mezovský, Oikonomou – Grešák, Vavrúš

Rozhodovoval: Papuča

Počet divákov: 450

Zostava ŠTK Šamorín – Valach – Mezovský, Marić-Bjekić, Oikonomou, Fujak – Baez (61. Boateng), P. Nagy, Veselovský (89. Brodziansky) – Pančík, Jančo (84. Rymarenko), Pančík (84. Rymarenko)

Copyright © 2024 Šamorínčan