piatok, 24. máj. 2024
Trojgólová výhra so Žilinou

Trojgólová výhra so Žilinou

2.11.2021, 08:21
stksamorin.sk

Do zápasu vstúpili oba celky svižne a už v prvých minútach sa dostali do príležitostí. Na našej strane mal v 3.minúte veľkú šancu Boateng, no jeho hlavičku, smerujúcu do vinkľa nadvakrát bravúrne chytil hosťujúci brankár. Prakticky z protiútoku sa nenechal zahanbiť ani náš Erik Gyurákovics, ktorý takisto hlavičku vyškriabal na roh. V 6.minúte sa k hlavičke opäť prebojoval Boateng, no loptu poslal tesne nad. V 9.minúte sme však išli do vedenia, keď sa pri tyčke objavil Péter Nagy a po priklepnutí z opačnej strany malého vápna už nemal problém skórovať. Aktívny Ernest Boateng sa predsa len gólovo presadil v 23.minúte, keď svoju štvrtú strelu hlavou zužitkoval na gól.

Aj v druhom polčase sme pokračovali v koncentrovanom výkone, vďaka ktorému sme mali prevahu na lopte aj v počte šancí. V 56.minúte bol faulovaný Péter Nagy, loptu si na biely bod postavil sám a viedli sme už o tri góly. Hostia sa následne dostali do viacerých sľubných príležitostí, no obrana, na čele s brankárom Erikom Gyurákovicsom, statočne odolávala. A keď sme nedali gól ani my, po príležitostiach Leginusa či strele Janča, výsledok 3:0 sa už nezmenil.

Hlasy po zápase:

Michal Kuruc: “Už na rozcvičke som videl, že hráči sú plne koncentrovaní na zápas, išli sme doň s dobrým nastavením v hlavách, hrali sme ten plán, ktorý sme si určili, takže z mojej strany spokojnosť. Chceli sme hrať z krídelných priestorov na centrované lopty a využiť fyzické dispozície dua Boateng – Sharani, čo sa nám aj podarilo. Sme radi za víťazstvo, v stredu chceme uspieť v Slovenskom pohári.”

Péter Nagy: “Veľmi ťažký zápas, Žilina má mladé, behavé mužstvo, na vysokej technickej úrovni, preto sme radi, že tri body ostali doma. Som rád za svoje dva góly, ale je jedno, kto ich dá, hlavne, že sme vyhrali druhý zápas po sebe. Do konca jesene máme ešte tri zápasy, cieľ je jasný -šesť bodov a postup medzi šestnásť najlepších.”

ŠTK Šamorín – MŠK Žilina B 3:0 (2:0)

Góly: 9.a 56.Nagy (druhý z 11m), 23. Boateng

Žlté karty: Nagy – Javorček, Gomola

Rozhodoval: Čiernik

ŠTK Šamorín: Gyurákovics – Vera, Malý, Oikonomou, Marić-Bjekić – Nagy, Baéz (74.Štefanka), Nebyla (74.Jančo) – Sharani (70.Pančík), Boateng (80.Fujak), Bogi (70.Leginus)

Copyright © 2024 Šamorínčan