piatok, 24. máj. 2024
Trojgólová výhra s Bardejovom

Trojgólová výhra s Bardejovom

8.11.2021, 07:18
www.stksamorin.sk

Od úvodu bola prevaha na našej strane, no chýbalo zakončenie. V 13.minúte však Aldo Baéz posadil priamy kop na hlavu Lukasa Leginusa, ktorý si streleckú formu z pohára preniesol aj do ligy a otvoril skóre. Naši súperovi zatápali po rýchlych kombináciách, no gólový efekt mala ďalšia štandardná situácia. Baéz rozohral rohový kop na Nebylu, ten centrom našiel Malého, ktorý sa neulakomil, našiel lepšie postaveného Boatenga a bolo 2:0. Strelci úvodných dvoch gólov mali prsty aj v treťom zásahu nášho tímu, keď v 55.minúte Boateng vyhral osobný súboj na rohu šestnástky, vysunul Leginusa, ktorý loptu poslal do siete popri padajúcom brankárovi hostí. Skóre sme mohli upraviť, najmä, keď Sharani s Verom išli do brejku dvaja na jedného, Sharani si posadil brankára, no jeho prihrávku už vystihol vracajúci sa obranca. Nádejné šance si vypracovali aj striedajúci Pančík s Jančom, no skóre sa už nemenilo. Po 16.kole sme so ziskom 25 bodov na 8.priečke, o skóre za Petržalkou. V poslednom zápase jesennej časti pocestujeme v nedeľu, 14.11. na pôdu juniorky Slovanu Bratislava.

Hlasy po zápase:

Michal Kuruc: “Nebolo to vôbec jednoduché víťazstvo. Súper hral z defenzívneho bloku, kvôli čomu sa ťažšie presadzovalo. Podarilo sa nám presadiť, v prvom polčase sme to zlomili na našu stranu, kvôli čomu sa hostia museli tlačiť dopredu, čo nám vyhovovalo. Sme radi za minisériu výhier, ideme na Slovan, kde chceme úspešne zakončiť jeseň.”

Draško Marić-Bjekić: “Už pred zápasom sme boli v hlavách dobre nastavení a dokázali sme to preniesť do úvodu, v ktorom sme dali gól, potom druhý a už sme si to vedeli postrážiť. Pred zápasom sme sa rozprávali v kabíne o tom, že Bardejov nezažíva najlepšiu fázu, keď už niekoľko zápasov nedali gól, chceli sme im túto sériu natiahnuť. Tešíme sa, že sme získali ďalšie body, potvrdiť ich chceme so Slovanom a pokojne zimovať.”

Hajrá Somorja!

ŠTK Šamorín – Partizán Bardejov 3:0 (2:0)

Góly: 13.a 56.Leginus, 34.Boateng

Žlté karty: Nagy, Baéz – Csáno, Junior, Kružliak, Veličković, Župa

Rozhodoval: Marián Ruc

ŠTK Šamorín: Veszelinov – Vera (82.Bahi), Malý, Oikonomou, Marić-Bjekić – Nagy (64.Štefanka), Baéz (64.Bogi), Nebyla (77.Jančo) – Sharani (77.Pančík), Boateng, Leginus

Copyright © 2024 Šamorínčan