sobota, 25. máj. 2024
Trnavský kraj spustil hlasovanie k projektom participatívneho rozpočtu

Trnavský kraj spustil hlasovanie k projektom participatívneho rozpočtu

22.12.2021, 08:37
TASR

Od 20. decembra do 9. januára 2022 je spustené on-line hlasovanie o podpore projektov v treťom ročníku participatívneho rozpočtu Trnavského samosprávneho kraja (TTSK). Podporiť je možné minimálne tri projekty z celkového počtu 61 zámerov zo všetkých siedmich okresov kraja, informoval o tom komunikačný odbor TTSK.

„Teším sa, že participatívnym rozpočtom už po tretí raz celkovou sumou 250.000 eur podporíme realizáciu občianskych a komunitných projektov. Hlasovať o nich môžu priamo obyvatelia prostredníctvom on-line formulára. Vlani podporili podobný počet takmer 70.000 hlasmi. Verím, že teraz to bude ešte o niečo viac,“ uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič.

On-line hlasovanie verejnosti má 50-percentnú váhu pri celkovom rozhodovaní o poradí projektov. Druhú polovicu tvorí hlasovanie členov deliberatívnych fór v rámci verejného zvažovania projektov, ktoré už prebehlo. Maximálna podpora jedného projektu je 5000 eur. Najviac projektov, spolu 15, pochádza z okresu Trnava. Nasleduje okres Dunajská Streda s 11 zámermi, okres Hlohovec s desiatimi a okres Piešťany s ôsmimi. V okresoch Galanta a Skalica vzniklo po šesť nápadov a v okrese Senica päť.

Kompletný zoznam a popis projektov je zverejnený na webovej stránke www.tvorimekraj.sk spolu s hlasovacím formulárom a inštrukciami. Hlasovať môžu obyvatelia TTSK vo veku od 15 rokov. (Na uvedenej stránke neboli v čase uverejnenie tohto článku ešte dostupné informácie o jednotlivých projektoch a ani zoznam projektov. Po zverejnení informácií  Vás budeme informovať o projektoch z okresu Dunajská streda).

ako hlasovať

Copyright © 2024 Šamorínčan