sobota, 25. máj. 2024
Trnavský kraj pripravuje splav na Dunaji

Trnavský kraj pripravuje splav na Dunaji

19.10.2021, 08:45
TASR
ilustr.obrázok

Splav pod názvom Dunajský svetlonos, ktorý pripravila Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj, sa uskutoční na mieste, kde sa zvyčajne v tomto termíne rieky nesplavujú. TASR o tom informovala Katarína Čučková z KOCR Trnavský kraj.

Ako doplnila, splav je zážitok pre vodákov aj pre tých, ktorí vyhľadávajú netradičné trávenie spoločného času s rodinou. "S lampášmi v ruke sa na vodu vyrazí v sobotu 30. októbra za nevšedným zážitkom v jesennej atmosfére rozvetvených ramien Dunaja," uviedla Čučková.

"Splav je netradičné podujatie termínom aj miestom, keďže bežne sa v období jesene splavy po dunajských ramenách už neorganizujú. Pridanou hodnotou je, že skryté zákutia predstavia sprievodcovia. Dušičkový dátum dáva možnosť spomaliť a dopriať si výnimočný, aktívne strávený voľný čas," doplnil predseda Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Jozef Viskupič.

Ďalším zaujímavým prvkom splavu sú lampáše, ktoré budú dotvárať atmosféru prírodného prostredia. "Lokálni vodácki sprievodcovia porozprávajú zaujímavé aj náučné informácie o tunajšom vodnom živote. Ak budete mať šťastie, tak môžete na vode spozorovať volavky popolavé, striebristé a purpurové, kormorána či stopy po bobroch. Splav sa začína vo Vojke nad Dunajom v katamaránoch s teplými dekami a trvá približne tri hodiny s jednou krátkou prestávkou," informoval predseda KOCR Trnavský kraj Pavol Kalman.

"Okrem vynikajúcej gastronómie región ponúka množstvo miest, ktoré sa oplatí objaviť. Odporúčam navštíviť vodný mlyn v Dunajskom Klátove, vodné dielo v Gabčíkove, do konca októbra aj zvierací park v Orechovej Potôni či pútnické miesto a kostol v Báči," doplnila výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Žitný ostrov Ingrid Koller. Všetky dôležité informácie o podujatí sú k dispozícii na webovej stránke krajzazitkov.sk.

Copyright © 2024 Šamorínčan