piatok, 21. jún. 2024
Triatlonový šampionát The Championship 2021 je výzvou aj pre skúsených športovcov

Triatlonový šampionát The Championship 2021 je výzvou aj pre skúsených športovcov

24.8.2021, 14:00
Peter Gábor
Activ´ images, xbionic® sphere

Priaznivci triatlonu sa počas mesiaca august môžu tešiť na viacero triatlonových podujatí. Jedným z najznámejších je určite The Championship 2021  , ktoré sa uskutoční  v termíne 27.8.- 29.8.2021 v Šamoríne. V rámci tohto podujatia sa organizujú aj Majstrovstvá sveta v stredne dlhom triatlone pod názvom The Championship. Bojovať sa teda bude o svetové tituly. 

Multifunkčný športovo-rekreačný rezort x-bionic® sphere  v Šamoríne bude aj tento rok hostiť  jedinečné podujatie The Championship 2021, v rámci ktorého si svoje športové schopnosti preverí každý účastník.

Triatlon totiž nie je pre každého a prípravu netreba podceňovať. V pretekoch sa súťažiaci budú musieť popasovať s rôznymi bežeckými povrchmi a častými poveternostnými podmienkami, typickými pre šamorínsky región. Plavecká časť situovaná do Dunaja je taktiež jednou z výziev, ktorú budú musieť športovci prekonať.

mitchell

Zdroj: James Mitchell

Hobby či profi

Piatok 27. august je v rámci tohto podujatia venovaný tzv. hobby športovcom, ktorí si môžu porovnať svoje športové výkony s ostatnými, či prekonať samých seba. Súťažiaci majú na výber viaceré sprievodné podujatia rôznej náročnosti a vzdialenosti. 
Zasúťažiť si môžu prísť aj deti, pre ktoré sú pripravené detské bežecké preteky pre všetky vekové kategórie.

Profi športovci si zmerajú svoje sily v nedeľu 29.8.2021 v hlavných pretekoch. Tie pozostávajú z  1,9 kilometrov plávania, 90 kilometrov na bicykli a 21,1 kilometrov behu. 

Následne po Majstrovstvách sveta v stredne dlhom triatlone sa na tej istej trati, uskutočnia aj náročné preteky pod názvom Open Middle Distance. 

varga

Zdroj: Activ´ images, na fotke Richard Varga

Zúčastní sa aj Richard Varga

Štartová listina šampionátu je nabitá viacerými známymi menami. Medzi nimi nebude chýbať ani Richard Varga, slovenský triatlonový reprezentant Slovenska na olympijských hrách v Londýne 2012 a Rio 2016. Je považovaný za najrýchlejšieho plavca spomedzi špičkových triatlonistov. Jeho najväčšími úspechmi sú štyri tituly svetového šampióna a jeden triumf na majstrovstvách Európy v akvatlone. Na štartovú čiaru sa v rámci šampionátu The Championship postaví s ambíciami najvyšších umiestnení.

varga1

Zdroj: Activ´ images, na fotke Richard Varga

Ak chcete vidieť kvalitné triatlonové preteky tak si určite naplánujte návštevu Šamorína. Vychutnáte si jedinečné športové výkony naživo a zažijete atmosféru Majstrovstiev sveta v triatlone na vlastnej koži, či už ako divák, alebo súťažiaci. 
 

Copyright © 2024 Šamorínčan