piatok, 26. apr. 2024
Tretia výhra v rade!

12.4.2021, 07:54

V Komárne sme prehrávali, nakoniec si z derby o Žitný ostrov odvážame tri body.

S výnimkou potrestaného Veru nastúpili hráči ŠTK v rovnakej zostave, v ktorej porazili Trebišov. V siedmej minúte domáci zaskočili fanúšikov pri obrazovkách gólom po štandardke, našťastie však neplatil kvôli ofsajdu. Na konci trinástej minúty poslal do šestnástky center Juraj Pančík a najlepší strelec ŠTK, Martin Rymarenko z voleja pálil tesne vedľa pravého vinkla.

V úvodnej polhodine domáci hrozili najmä zo štandardiek, náš tím zasa po kombináciách na ľavej strane. Presne po polhodine však v pokutovom území fauloval Marić-Bjekić súpera, ktorý z nariadenej penalty otvoril skóre. Okamžite z protiútoku mohol po centri aktívneho Pančíka vyrovnať Leginus, no strela mu skĺzla po hlave. Čo nevyšlo jemu, napravil krátko pred prestávkou Kostas. Po rohovom kope Denisa Janča nabehol na prednú žrď a zblízka vyrovnal.

Do druhého polčasu urobil tréner Kuruc jednu zmenu, keď do debutového zápasu poslal Brazílčana Matheusa Brunettiho. Po desiatich minútach druhého polčasu sme mohli ísť do vedenia, keď Jančo zvnútra šestnástky pálil do brvna. V 64. Minúte bol blízko gólu aj Njie, ktorý po rohu hlavou tesne minul.

Dôležitosť zápasu a bodového zisku bola v druhom polčase viditeľná, keď ani jeden z tímov sa bezhlavo do útoku nepúšťal. Pri pozorných obranách boli rýchle protiútoky skôr ojedinelé, ale do jedného takého sa dostal Leginus, ktorý prešprintoval súperovho obrancu a ten ho zastavil len za cenu pokutového kopu, ktorý s dávkou šťastia premenil Rymarenko.

Domáci v závere vrhli všetky sily do útoku, no gólový efekt ich snaha nemala. Naopak, v nadstavenom čase ušla dvojica Leginus – Rymarenko. Prvý menovaný nezištne prihral spoluhráčovi a Rymi bezpečne premenil. V treťom vzájomnom tohtosezónnom zápase proti Komárnu tak náš tím zaznamenal prvé víťazstvo a poskočil už na siedme miesto.

V najbližšom zápase si to o šiestu priečku rozdáme v priamom súboji s Petržalkou, zápas sa hrá v Pomlé, v nedeľu, 18.4. o 10:30.

Hlas po zápase: Michal Kuruc, hlavný tréner: “Prvý polčas nebol optimálny z našej strany, Komárno vstúpilo do zápasu lepšie, bolo rýchlejšie, nebezpečnejšie, z čoho pramenili aj šance. Pomohol nám gól do šatne, v ktorej sme si potom povedali, čo chceme hrať a v druhom polčase sme to konečne začali aj napĺňať. Prebrali sme aktivitu a pridali aj góly. Oproti predošlým dvom zápasom sme hernú tvár nezmenili, ale vždy záleží aj na to, čo vám súper dovolí. Komárno je kvalitné mužstvo, s viacerými individualitami, o to sme radšej, že sme ich dokázali poraziť. Teší aj to, že sme otočili výsledok.

KFC Komárno – ŠTK Šamorín 1:3 (1:1) Góly: 31. Matić – 44. Oikonomou, 77. a 90. Rymarenko (prvý z 11 m) Žlté karty: Szocs, Šurnovský, Bayemi - Rymarenko Rozhodoval: Ihring ŠTK Šamorín: Száraz – Marić-Bjekić, Oikonomu, Stašík, Pančík – P. Nagy, Njie, Jančo (81. Boateng) – Leginus, Z. Nagy (46. Brunetti), Rymarenko (90. Mezovský)