utorok, 16. apr. 2024
gym-samorincan-740x320-krav-maga

Tréningy Krav Magy v x-bionic® sphere

5.2.2020, 13:38
Oznam

Pomerne mladé izraelské bojové umenie Krav Maga je súhrn bojových techník pre boj z blízka a osobnú sebaobranu, pôvodne vyvinuté pre potreby izraelských obranných síl, polície a bezpečnostných zložiek. Jej zakladateľom bol rodený Budapešťan, ktorý vyrastal v bratislavskom podhradí. Imrich „Imi“ Lichtenfeld (1910 – 1998) židovského pôvodu bol úspešný boxer, zápasník a gymnasta.

V 40-tych rokoch minulého storočia, keď život bratislavských Židov ohrozovali antisemitské útoky, pomáhal Lichtenfeld s priateľmi zápasníkmi a boxermi v obrane židovskej komunity proti rasistickým skupinám. Z viacerých bojových umení ako karate, judo či box vyvinul systém techník pre praktickú sebaobranu v život-ohrozujúcich situáciách, ktorý zjednodušil tak, aby sa dal použiť na rýchlu a účinnú sebaobranu a elimináciu protivníka a vedeli sa ho v krátkom čase naučiť aj civilní občania, ktorí nedisponujú veľkou fyzickou silou, napríklad aj ženy, deti a starší ľudia. Vďaka tejto metóde sa dnes dokážu „obyčajní ľudia“ ubrániť proti ozbrojeným útočníkom.

Prvá poučka znie: ak môžete, utečte. Ak to nejde, útočníka bez milosti zlikvidujte. Všetky prostriedky sú dovolené, koncept Krav Magy stojí na boji bez pravidiel. Kolenom do rozkroku, prstom do oka... Dôležité je prežiť.

V dnešnej dobe Krav Maga prežíva svoj rozkvet a z Izraela sa veľmi rýchlo začala šíriť do okolitého sveta, dokonca až do šamorínskeho x-bionic® sphere, kde sa základy Krav Magy môže, vďaka skupinovému cvičeniu pod vedením skúseného trénera Roba Czingela, naučiť úplne každý. Pridanou hodnotou tréningov Krav Magy je zlepšenie fyzickej kondície.

Tréningy sa konajú každý utorok a štvrtok od 19:00 – 20:00.

Viac informácií na recepcii Gym alebo na tel. čísle +421 313 262 361

https://www.x-bionicsphere.com/balicek/krav-maga-s-robom-czingelom/

Copyright © 2024 Šamorínčan