štvrtok, 18. apr. 2024
Tréner Suja povolal do reprezentácie päť Šamorínčaniek

Tréner Suja povolal do reprezentácie päť Šamorínčaniek

13.11.2019, 09:10
Slávka Gáborová

Zo 14 hráčok basketbalovej reprezentácie až štyri päť Šamorínčaniek. Povolal ich reprezentačný tréner Juraj Suja na zraz do Piešťan, ktorá sa pripravuje na prvý kvalifikačný zápas na majstrovstvá Európy 2021.

Tím Slovenska nastúpi už túto nedeľu o 20.30 proti Maďarsku a nasleduje zápas proti Holandsku.   „Do nominácie sme zaradili 14 hráčok, nakoľko chceme mať k dispozícii širší káder. Snažili sme sa vybrať najlepšie hráčky, ktoré sú momentálne k dispozícii, zdravotne v poriadku a pripravené bojovať za Slovensko,“ uviedol Suja pre stránku basket.sk. Suja na klubovej úrovni trénuje MBK Ružomberok a žije v Šamoríne so svojou manželkou a vynikajúcou basketbalistkou Timeou Sujovou.

Reprezentačný tréner na zraz povolal Šamorínčanky Alexandru Haškovú (Piešťanské Čajky) Timeu Sujovú (ŠBK Šamorín), Sabinu Oroszovú (Taliansko) a Angeliku Slamovú (Poľsko) a Michaelu Fekete-Rakovú äMBK Ružomberok).

Reprezentantky čaká v nedeľu neľahký súper. „Plne rešpektujeme kvalitu súpera. My sa však budeme snažiť spraviť všetko preto, aby sme do kvalifikácie vstúpili víťazne. Aby sme boli úspešní, chceme dominovať na doskoku a čo najviac sa držať princípov a plánov, ktoré si na daný zápas nastavíme,“ doplnil Suja pre basket.sk.

Pôvodne som v článku písal len o štyroch Šamorínčankoch a na chýbajúce meno odchovankyne ŠBK Šamorín ma upozornil p. Karol Kardoš. Ďakujem. 

basketbalistky

 

Copyright © 2024 Šamorínčan