štvrtok, 23. máj. 2024
Tréner Bôžik: Baví nás hrať proti silnejším mužstvám

Tréner Bôžik: Baví nás hrať proti silnejším mužstvám

16.9.2021, 08:16
www.stksamorin.sk

“Prvý gól v 2.minúte nám viac pomohol ako uškodil,” myslí si asistent trénera Rastislav Bôžik.

“Keď hráte proti takýmto súperom, veľmi dôležité sú tie morálno-vôľové vlastnosti. Rozhoduje to, ako sa vziete zaprieť a ísť do toho po hlave. My sme to dnes ukázali, a preto sme uspeli,” začal svoje pozápasové hodnotenie asistent trénera.

Skutočne, zlomovým momentum zápasu bolo to, že sme dvakrát po sebe dokázali vyrovnať, hoci favorit si, aj na základe pozápasových rozhovorov, myslel, že dva či tri góly musia na súperovom ihrisku stačiť. Nestačili. Naši hráči sa dvakrát dotiahli, aby neskôr dvakrát išli do vedenia.

“Ja si myslím, že nám ten prvý inkasovaný gól skôr pomohol ako ublížil. Prišiel veľmi skoro, takže sme mohli naň reagovať. Hráči sa zdravo nahnevali, začali sme si viac veriť a možno aj to rozhodlo, keďže súper urobil viac individuálnych chýb vzadu, čo sme potrestali gólmi. Keď boli obrany kompaktné, dokázali ubrániť súpera, ale keď prišli nečakané individuálne chyby, tie góly do rozhodených obrán padali. Sme radi, že nám ten systém pressingu zafungoval viac, pretože tak sme sa aj na zápas pripravovali. vedeli sme o tom, že obrancovia Košíc majú rezervy na lopte, preto sme sa snažili prekaziť rozohrávku už v tej fáze, pretože v útoku majú Košice kvalitu a vedia hrať futbal,” dodal vo svojom zápasovom hodnotení tréner Bôžik.

Košice uzavreli blok zápasov, v ktorých sme čelili mužstvám, ašpirujúcim na postup. Ako tento blok vidia zo svojho pohľadu tréneri?

“Nám sa hrá dobre proti takýmto mužstvám, bez ohľadu na výsledok, dá sa povedať, že nás baví viac hrať proti silnejším mužstvám. Ten tlak v zápasoch nie je taký veľký, ale v žiadnom prípade tým nechcem uraziť tímy dolnej časti tabuľky, pretože aj tam vedia podať tímy výborné výkony. Stačí sa pozrieť na Rohožník, ktorý odpisovali a získavajú víťazstvá. Ale čo sa týka toho štvorzápasu s favoritmi, sme napoly spokojní.”

Už viackrát sme spomenuli, že náš tím aktuálne trápia zranenia. Až osem hráčov z kádra v uplynulých dňoch či týždňoch absentovalo, či už išlo o dlhodobé zranenia (Appiah, Čunta, Baéz, Bahi, Bogi, Piksi), alebo krátkodobé, keďže v týždni sa problémy objavili u Vrábela a Pančíka, ktorý nakoniec nastúpil. Zdá sa však, že postupne by mali absencie ubúdať a hráči by mali rozšíriť aktuálnu skupinu, s ktorou tréneri pracujú.

“Nechceme unáhliť tie návraty a skrátiť hráčom rehabilitáciu. Proti Košiciam sa nám už veľmi dobre vrátil Aldo Baéz. Všetci tréneri, fyzioterapeuti pracovali na tom, aby sa vrátil, keďže ho trápi chronické zranenie, ktoré sa opakuje. Čakáme na ďalších hráčov, budúci týždeň by už mohol začať Feco Bogi, možno Franck Bahi, takže čakáme, že sa postupne vrátia ďalší, čím len vzrastie sila tímu,” prezradil tréner.

Hajrá Somorja!

Copyright © 2024 Šamorínčan