pondelok, 15. apr. 2024
Tragická nehoda na R7

Tragická nehoda na R7

31.5.2022, 07:05
KR PZ Trnava

K dopravnej nehode s tragickým koncom došlo včera ráno o 06:46 h na diaľnici R7 v km 26,000 smerom na Bratislavu.

61 ročný vodič na aute Škoda Octávia bol účastníkom prvej nehody, keď do neho počas jazdy zozadu narazilo auto Volvo XC60. Vodič zo Škody zostal stáť na pravej krajnici a Volvo tvorilo prekážku v pravom jazdnom pruhu. Obaja muži z auta vystúpili, keď došlo o pár minút k nárazu kamióna do zadnej časti auta Volvo.

Vodič z Volva stihol na poslednú chvíľu uskočiť na krajnicu, no druhý vodič, ktorý bol práve vo dverách auta pri zvodidlách, silný náraz neprežil. Aj napriek snahe záchranárov, na mieste nehody vážnym zraneniam podľahol. 57 ročný vodič kamiónu z Maďarska ani srbský vodič z Volva, zranenia pri nehode neutrpeli. Dychové skúšky na alkohol boli v oboch prípadoch negatívne.

Upozorňujeme vodičov, aby sa počas jazdy plne venovali vedeniu vozidla. V tomto prípade išlo o prehľadný úsek a nebol dôvod, aby vodič Volva narazil do vodiča Škody a tobôž aby si vodič kamiónu situáciu na ceste v dostatočnom predstihu nevšimol. Obzvlášť opatrní by mali byť vodiči na diaľniciach, kde je rýchlosť vyššia a vodiči rýchlejšie strácajú za volantom pozornosť.

 

Copyright © 2024 Šamorínčan