štvrtok, 25. júl. 2024
stknagy

Torta za prvý gól

9.3.2021, 13:00
sksamorin.sk

Zoárd Nagy zaznamenal svoj prvý súťažný gól za ŠTK Šamorín. Dvadsaťročný útočník presne hlavičkoval v zápase proti Púchovu (1:1).

,,Priznávam sa, momentálne mi to ešte úlne nedošlo, že som dal premiérový gól za ŠTK,” povedal s úsmevom Zoárd Nagy, ktorý do nášho klubu prestúpil v zime z Vasasu. ,,V doterajších dueloch som začínal na striedačke, no teraz som bol príjemne prekvapený, keď som uvidel moje meno v základnej zostave. Prvýkrát som začal, dal som do toho maximum. Bol som veľmi šťastný, keď som skóroval. Padol mi veľký kameň zo srdca, uľavilo sa mi. Zaznamenal som prvý gól, verím že prídu ďalšie trefy,” pokračoval vysoký útočník. ,,Mrzí ma, že som nezaznamenal ďalší gól. Mal som na to dve dobré príležitosti. Škoda, že neskórovali ani spoluhráči. Mali sme veľa šancí, dominovali sme, boli sme lepším tímom. Mali sme vyhrať.”

Aldo Baez je našim najskúsenejším hráčov. Už oznámil Zoárdovi, aké sú jeho povinnosti. ,,Musím prispieť do spoločnej kasy, spoluhráčom donesiem tortu,” usmieval sa Zoárd.

Maďarský futbalista už túžobne očakáva, aby sa začalo hrať na prírodných ihriskách. ,,Oproti Maďarsku na Slovensku sú ihriská s umelou trávou v lepšom stave, no syntetický povrch nemám veľmi rád. Snáď už onedlho prejdeme na prírodnú trávu,” dodal náš futbalista, ktorý sa u nás cíti výborne.

Hajrá Somorja

Copyright © 2024 Šamorínčan