nedeľa, 21. júl. 2024
Toalety na autobusovej stanici už nie sú hanbou nášho mesta!

Toalety na autobusovej stanici už nie sú hanbou nášho mesta!

2.8.2018, 16:21
Peter Gábor

Vďaka majiteľovi Emma Reštaurácií už sa nemusí Šamorín hanbiť za svoje toalety na autobusovej stanici.

V našom článku z 20.7.2017 (čítaj tu) , sme písali na podnet našej čitateľky o toaletách, ktoré sú v katastrofálnom stave. Nachádzajú sa na autobusovej stanici a na problém sme už niekoľkokrát poukázali.

Toalety na stanici boli do konca januára roku 2017 v správe mesta. Podľa našich informácií, mestu stálo údržba mesačne medzi 1500-2000 euro. Následne ich prevzala dopravná spoločnosť Slovakia Lines. Horúci zemiak nakoniec prehodili nájomcovi reštauračných priestorov, ktorý už len ako jediný bojuje s veternými mlynmi na tejto stanici. Ak už aj on odíde, tak autobusovú stanicu znova obsadia bezdomovci a drogovo závislí ľudia.

Toalety predtým:

wcold1 wcold2

Ďalšie hnusné fotky starých toaliet tu: http://www.samorincan.sk/tip-citatela-toalety-na-autobusovej-stanici-su-hanbou-nasho-mesta/

"Deň čo deň som zbieral striekačky a menil žiarovky , ktoré kradli feťáci" spomína si na ťažké začiatky Jaroslav Végh majiteľ reštaurácií Emma.

Na vlastné náklady dal toalety zrekonštruovať. Priestory vymaľovali, vymenili sedacie misy, opravili splachovacie zariadenia, svetlá, zabezpečili a platia upratovačku, ktorá dopĺňa toaletné papiere, tekuté mydlá , utierky , opravili svetlá.

Aby zabezpečili čistotu a poriadok v toaletách na dvere namontovali špeciálne kľučky, ktoré fungujú na 50,-centov(pozn. redakcie: denne vyzbierané 2-3 eurá nestačia ani na honorár upratovačky), samozrejme šoféri autobusov si môžu vypýtať zadarmo žetóny v reštaurácií a do čakárne nainštalovali kamerový systém, ktorý sníma miestnosť vonku a pri dverách, aby zachytili vandalov.

Veľká vďaka poslednému mohykánovi na ostrove menom "autobusová stanica Šamorín"!

Toalety teraz:

wc2

wc1

wc3

wc4

wc5

 

 

Copyright © 2024 Šamorínčan