streda, 19. jún. 2024

Tip od nás: Muzikál Haničky a Murka pre všetky malé deti "Kúzelný kvet"

14.6.2020, 05:00
Oznam

Všetky deti sa už môžu tešiť na výnimočnú premiéru rozprávkového muzikálu Haničky a Murka a ich zvieracích kamarátov! Premiéra bude online 15.6. o 10:00 hod. a v archíve si to budú môcť pozrieť ľudia až do stredy 17.6. do 18:00 hod. - teda aj tí, ktorí budú ráno v škôlke alebo tí, ktorým sa to tak zapáči, že si to budú chcieť pozrieť opakovane :)

Najobľúbenejšia bábková dvojica Hanička a Murko pripravila v spolupráci s televíziou JOJ exkluzívnu premiéru svojho prvého muzikálu pre všetky malé deti.

Hanička je škôlkarka a spolu so svojim kocúrikom Murkom bývajú v malej dedinke. Zažívajú bežné veci, ako ostatné malé deti v škôlkarskom veku. Až RAZ... Raz sa im prihodí niečo kúzelné. Nájdu semienko, zasadia ho a vďaka kúzlnému kvetu prežijú jeden rozprávkový deň! A čo všetko zažijú? To sa dozviete v úplne novom predstavení! V muzikáli “Kúzelný kvet” sa deti môžu tešiť na 11 obľúbených pesničiek o zveriatkách, ktoré ich zaručene roztancujú a rozospievajú. Deti sa po prvýkrát stretnú s novými kamarátmi Haničky a Murka - pani Sliepkou a pánom Kohútom, pani Líškou, pánom Ďatlom, kamarátmi Ježkom, Zajkom či nezbednými Myškami a mnohými ďalšími zvieratkami z lesa a gazdovstva a Murko po prvý raz prehovorí!

Bábkový muzikál KÚZELNÝ KVET alebo ako Murko začal rozprávať prináša deťom obľúbená dvojica HANIČKA A MURKO. Hanička a Murko sú rovnako, ako ich noví zvierací kamaráti, bábky. Môžeme povedať, že medzi malými deťmi ide o najobľúbenejšiu bábkovú dvojicu. Majú svoj úspešný YouTube kanál (s viac ako 30 miliónmi videní pesničiek, rozprávok a vzdelávacích videí), vlastný seriál vysielaný v Detskej televízii JOJKO, koncertujú, vydali 2 CD aj 2 DVD. Muzikál Haničky a Murka bude mať premiéru 15.6.2020 o 10:00 hod.. Premiéra muzikálu bude zabezpečená ONLINE v spolupráci s TV JOJ a v archíve si ju budete môcť pozrieť (aj opakovane) až do 17.6. Do 18:00 hod.

Spolupráca Haničky a Murka a televízie JOJ je súčasťou jedinečného detského projektu televízie, ktorý už dva mesiace prináša deťom do domácností živé vystúpenia obľúbených detských interpretov. Koncerty sú vysielané z veľkého štúdia s profesionálnym zázemím (LED stena, koncertné osvetlenie, profesionálny zvuk, snímanie vystúpenia viacerými kamerami). Vďaka tomu je online prenos veľmi živý a umožňuje deťom autentický zážitok aj v tomto zložitom období, kedy nie je možné navštevovať kultúrne podujatia osobne.

“Keďže spoločenská situácia súvisiaca s ochorením COVID-19 prerušila živé vystúpenia všetkých umeleckých zoskupení, medzi nimi aj koncertné turné Haničky a Murka, rozhodli sme sa našim malým kamarátom priniesť úplne nové predstavenie - exkluzívnu premiéru bábkového muzikálu Kúzelný kvet”, informuje autorka projektu Lucia Zimanyiová. “Spoločne s Haničkou a Murkom v ňom vystúpi viac ako 20 zvieratiek. Bábky Haničku a Murka, ako aj všetky vystupujúce zvieratká (tiež bábky), vedú profesionálni bábkoherci”, dodáva. Väčšina z 11 pesničiek v muzikáli sú obľúbené ľudové pesničky. Ich úpravu do moderného zvuku zabezpečil Martin Zimanyi, autor hudby všetkých pesničiek Haničky a Murka. “Pesničky sú o zvieratkách, sú veselé, tanečné a keďže sú veľmi známe, budú mať deti možnosť zaspievať si ich spoločne s Haničkou, Murkom a ich zvieracími kamarátmi”, informuje Martin Zimanyi.

Muzikál trvá 60 minút a je určený pre malé deti - predovšetkým v škôlkarskom veku.

Predpredaj vstupeniek:

https://www.inviton.joj.sk/e-11025/hanicka-a-murko-kuzelny-kvet-alebo-ako-murko-zacal-rozpravat

https://www.ticketportal.sk/event/HANICKA-a-MURKO-KUZELNY-KVET

Viac informácii nájdete na facebookovej stránke Hanička a Murko a na stránkach www.hanickaamurko.sk a www.joj.sk.

Tvorbu Haničky a Murka môžete sledovať na našom YouTube kanáli, kde nájdete viac ako 100 pesničkových klipov, vzdelávacích videí a rozprávkových príbehov: https://www.youtube.com/c/HaničkaaMurko

Aktuálne informácie o aktivitách Haničky a Murka nájdete na našej facebookovej stránke: https://www.facebook.com/hanickaamurko/

Kontakt: Lucia Zimanyiová, 0905 486699, manager [at] mackastrakata.sk

Kuzelny_kvet_cast_timu Kuzelny_kvet_macaci_tim

Copyright © 2024 Šamorínčan