utorok, 5. dec. 2023
chodnik

Tip čitateľa: Prečo nie sú chodníky v meste odhrnuté od snehu?

7.1.2016, 19:49
Slávka Gáborová

Hoci počas tejto zimy nenapadalo ešte veľa snehu a aj tá trocha sa už roztápa, viacerí obyvatelia mesta sa sťažujú na od snehu neočistené chodníky.

,,Po desiatich rokoch života v zahraničí som sa vrátil do Šamorína. To čo však vidím na mestských komunikáciách je hrozné. Bývam na Vrbovej ulici a tam sme si všetci majitelia domov odhrnuli sneh z chodníkov, ale v meste nie je odhrnuté nič,” napísal nám náš čitateľ.

Obrátili sme sa v tejto veci na riaditeľa mestského podniku Area.

,,Chcel by som upozorniť, že za odpratávanie chodníkov pred obchodmi ako aj pred vstupmi a vchodmi do bytových domov zodpovedajú majitelia či správcovia objektov. Naši pracovníci očistili najmä priechody pre chodcov a podobne,” uviedol šéf podniku Jozef Nagy.

Podľa neho bolo nasadených v meste na ručné odpratávanie snehu 12 až 14 pracovníkov podniku. Tí čistili od snehu plochy aj v Mliečne, Čilistove, cintoríne či v samotnom centre.

,,Chodníky však nevieme vyčistiť do sucha, náš odhŕňač necháva zhruba 1,5 cm vrstvu snehu, ktorú posýpame. Nemôžme ich čistiť do sucha lebo by sme chodníky poškodili radlicou,” dodal J. Nagy.

Situáciu však preverí a zistené nedostatky budú odstránené.

Aktualizácia (8. január): ,,Sťažnosť na neodprataný sneh pri Dome služieb bola oprávnená. Došlo k zlyhaniu ľudského faktora. Ospravedlňujeme sa, plocha je už vyčistená," povedal v piatok ráno Jozef Nagy, šéf mestského podniku Area.

Copyright © 2023 Šamorínčan