piatok, 24. máj. 2024
Tip čitateľa: Nedeľná siréna

Tip čitateľa: Nedeľná siréna

4.11.2021, 08:44
Tip čitateľa

Náš čitateľ nám poslal do redakcie svoj postreh z nedeľného rána:  „vedeli by ste preveriť z akého dôvodu bola v nedeľu 31. októbra ráno po 5:00 hodine spustená siréna v Šamoríne, zobudil som sa až ku koncu, mal som otvorené okno, ktoré som následne zavrel, ale odhadujem, že to bol stály trvalý tón v dĺžke možno až 6 minút (byt na Školskej 41)".

Podľa FB stránky DHZ Šamorín sa jednalo o tento zásah:

Dnes ráno krátko po piatej hodine bol vyhlásený poplach pre hasičskú jednotku DHZ Šamorín. V obci Hviezdoslav na 3. nadzemnom podlaží bytového domu horela tepelná a hydroizolácia. Na mieste zasahovali štyria príslušníci hasičskej stanice Šamorín cisternovou automobilovou striekačkou a automobilovým rebríkom a 12 členov DHZ Šamorín s technikou Liaz 101 CAS 25 a Dennis Sabre. K zraneniu osôb nedošlo.

Podľa našich zistení siréna, ktorú počul náš čitateľ bola použitá na zvolávanie dobrovoľných hasičov na zásah. Jej dĺžka by mala byť max. 2-3 minúty. 

V minulosti bol na zvolávanie hasičov používaný zvon. Po zavedení elektriny sa začali používať sirény. V súčasnosti sa na zvolávanie používajú aj modernejšie systémy ako napr. SMS správy (aj naši hasiči ich používajú), avšak ich účinnosť a spoľahlivosť nie je 100% a tak je niekedy potrebné použitie sirény. 

 

 

Tip čitateľa: Nedeľná siréna
Tip čitateľa: Nedeľná siréna
Tip čitateľa: Nedeľná siréna
Tip čitateľa: Nedeľná siréna
Copyright © 2024 Šamorínčan