pondelok, 22. júl. 2024
ergecký

Telo jedného z najhľadanejších zločincov Slovenska našli pri Dunajskej Strede

10.5.2020, 13:09
topky.sk
polícia SR

Už viac ako tri roky odkrývajú policajti v okolí Dunajskej Stredy ilegálne pohrebisko najnebezpečnejšieho gangu Slovenska, takzvaných sátorovcov. Informovali sme vás o tom aj v našom článku - tu.

V priebehu vyšetrovania boli nájdené pozostatky Pavla Egreckého . Ten patril k najhľadanejším zločincov Slovenska a meno s jeho fotografiou svietilo na stránkach Interpolu od roku 2002. Skupina okolo bossa dunajskostredského podsvetia Ľudovíta Sátora má mať podľa svedectiev na svedomí viac ako sto ľudských životov.

Potom, ako sa Ergeckému po obvinení z vydierania podarilo vyskočiť z policajnej budovy v Martine, našiel útočisko u Andreja Reisza, pravej ruky bossa Ľudovíta Sátora. Informácie z prostredia vyšetrovania hovoria o tom, že Egrecký, ktorý sa ukrýval priamo v dome Andreja Reisza, si začal z Reiszovou manželkou. Keď na to Reisz prišiel, Egreckého bez milosti popravil.

Miesto, kde pozostatky zavraždeného Martinčana vykopali, policajtom ukázal zabijak Čonty. Egreckého identifikovali podľa DNA jeho brata, ktorý už bol v tejto súvislosti vypočutý na polícii. Jeho pozostatky ležali v ilegálnom hrobe viac ako 15 rokov.

 

To, s čím sa policajti NAKA potýkajú, nemá obdobu v celej Európe. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie sa bližšie k veci vyjadrovať nebudeme. V súvislosti s vyšetrovaním zločineckej skupiny „Sátorovci“ bolo nájdených 18 tiel.

 

Viac na stránkach topky.sk

 

Copyright © 2024 Šamorínčan