piatok, 22. okt. 2021 - Sergej
certifikat

Takýto certifikát vám vydajú pri celoplošnom testovaní

28.10.2020, 05:00
Peter Gábor
SITA/Viktor Zamborský

Takýto certifikát o absolvovaní testu dostávali ľudia na mobilnom odberovom mieste na Bardejovskej Zábave v Bardejove počas pilotného testovania miestneho obyvateľstva.

Čo robiť, ak máte negatívny výsledok testu:

Ministerstvo zdravotníctva na sociálnej sieti Facebooku priblížilo, čo robiť ak budete mať negatívny výsledok testu.

„Je dobrá správa, ale nie záruka, že nie ste infikovaný koronavírusom,“ upozorňuje rezort s tým, že antigénové testy dokážu zachytávať väčšinu ľudí, u ktorých sa už infekcia prejavila vo väčšej miere a k tomu väčšinou dochádza po niekoľkých dňoch od nakazenia. „Práve kvôli tomu sa robí viac kôl testovaní a prosíme vás o ďalšiu účasť, aj keď ste mali prvý test negatívny,“ dodáva ministerstvo.

Ak máte negatívny test, je teda potrebné opätovne sa zúčastniť testovania aj v ďalšom kole o sedem dní (o prípadnej druhej fáze sa rozhodne v pondelok 2. novembra). Predtým je naďalej potrebné dodržiavať protiepidemiologické opatrenia, zdržiavať sa doma a v prípade, že musíte ísť do spoločnosti, napríklad na nákup, dodržiavajte dvojmetrové odstupy. „Pravidelne si umývajte ruky, noste rúška v interiéri aj exteriéri,“ vyzýva ministerstvo.

opatrenia

Copyright © 2021 Šamorínčan