nedeľa, 16. jún. 2024
Takto v parlamentných voľbách hlasovali Šamorínčania

Takto v parlamentných voľbách hlasovali Šamorínčania

2.3.2020, 08:56
Slávka Gáborová

Po dlhých rokoch nebude mať Šamorín v parlamente svojho “zástupcu”. Do Národnej rady pritom kandidovalo až 20 občanov nášho mesta.

V celom okrese Dunajská Streda ako aj v Šamoríne vyhrala koalícia MKÖ-MKS. U nás získala takmer 29 percent a v tesnom závese skončilo Matovičovo OĽaNO. To volilo 22,28 % Šamorínčanov. MOST-HÍD skončil na treťom mieste so ziskom 14,29.

Čo je zaujímavé, tento výsledok nezobrazuje detailne to, čo sa dialo v jednotlivých deviatich šamorínskych volebných okrskoch. V troch z nich OĽaNO porazilo MKÖ-MKS. V okrsku Gazdovský rad výrazne. Koalícia MKÖ-MKS jednoznačne dominovala len v jednom okrsku - v Mliečne. Most-Híd pritom nezvíťazil ani raz.

Volebný okrsok č. 1 - OĽaNO (28,26 %), MKÖ-MKS (17,53 %), MOST-HÍD (16,37 %)

 • Gazdovský rad

Volebný okrsok č. 2 - MKÖ-MKS. MOST-HÍD, OĽaNO

 • Bratislavská ulica, Poľovnícka ulica, Poľná ulica, Nová ulica, Dlhá ulicaPomlejská cesta, Senecká cesta, Malá ulica, GančházaPožiarnická, Priemyselná, Nezábudková, Športová ulica, Kúpeľná ulica, Astrová ulica, Brezová ulica, Buková ulica, Orechová ulicaUlica Vicenzy 

Volebný okrsok č. 3 - MKÖ-MKS , OĽaNO, MOST-HÍD

 • Agátový rad, Škovránková ulica, Obilná ulica, Krížna ulica, Vinohradská ulica, Hlavná ulica, Kasárenská ulicaParková ulica 

Volebný okrsok č. 4 - OĽaNO,MKÖ-MKS, MOST-HÍD

 • Gútorská cesta, Strelecká ulica, Jazdecká ulica, Školská ulica, Rybárska ulica, Pažitná ulica, Vrbová ulica

Volebný okrsok č. 5 - MKÖ-MKS, OĽaNO, MOST-HÍD

 • Kláštorná ulica, Mestský majer, Záhradnícka ulica, Školská ulica, Morušová ulicaJavorová ulica, Pod záhradami- všetky existujúce  čísla
  Sídlisko Platan 1, za ul. Pod záhradami 

Volebný okrsok č. 6 - MKÖ-MKS, OľaNO, MOST-HÍD

 • Dunajská ulica

Volebný okrsok č. 7 OĽaNO, MKÖ-MKS, MOST-HÍD

 • Veterná ulica, Hrnčiarska ulica, Kováčska ulica, Cintorínska ulica, Hlavná ulica, Čilistovská ulica, Priechodná ulica

Volebný okrsok č. 8 , MKÖ-MKS, OľaNO, MOST-HÍD

 • Čilistovská ulica, Mliečňanská ulica, Hviezdna ulica, Vodárenská ulica, Ulica MárieRužová ulicaSlnečná ulicaJasná ulica, Zelená ulica, Tichá ulica, Jabloňová ulica, Krátka ulicaHlboká cesta, Topoľová ulicaDubová Dúhová, Čilistov

Volebný okrsok č. 9 MKÖ-MKS (30,58 %), OĽaNO (19, 27 %), MOST-HÍD

 • Bučuháza, Kráľovianky, Mliečno

Keby sa brali na celoštátnej úrovni šamorínske výsledky PS-SPOLU, tak by sa táto koalícia do parlamentu dostala. Za ľudí získala v našom meste (6,65%), Sme Rodina (5,80 %) a SaS (5,48 %). Šamorínčania Ficovmu Smeru šancu nedali, zostala by pred bránami parlamentu. Tak ako SNS, Kotleba či Harabin.

V našom meste bola v sobotu volebná účasť vyššia než celoštátny priemer 65,80 %. V Šamoríne odovzdalo svoj hlas 7 473 voličov, čo je 68,53 % účasť.

Čo sa týka samotného okresu Dunajská Streda, zoskupenie MKÖ-MKS volilo 43,01 % voličov, MOST-HÍD 16,95 % a OĽaNO 16,12 %.

Screenshot 2020-03-02 at 08.04.17

 

Copyright © 2024 Šamorínčan