sobota, 20. apr. 2024
Suverénna Sidová, Zalka opäť siedmy, zápasníci v Kladne

31.5.2022, 07:21

Šamorínski športovci majú za sebou ďalší náročný víkend. Súťažili v Poznani, v Bratislave a v Kladne.

Na Svetovom pohári v rýchlostnej kanoistike v Poznani vybojoval slovenský štvorkajak (aj s Csabim Zalka) na 500 metrov siedmu priečku. Edo Strýček s Petrom Krizekom C2 500 metrov skončili v semifinálovej jazde na 7. mieste. V C4 na 500 metrov s našim Edom Strýčekom vo finálovej jazde prišla posádka do cieľa na piatej priečke, no nakoniec bola diskvalifikovaná, keďže dvakrát prešla do susednej dráhy.

Na bratislavskom juniorskom kontrolnom podujatí Bianka Sidová vyhrali všetky tri preteky, v ktorých štartovala (K1/200, 500, 1 000). Lepi Máté v K2 1000 metrov s Marsai Mátém vyhrali K2 1000 metrov. Máté v K1 200 metrov skončil na druhej, na 500 metrov na tretom mieste. Boris Vargha v K1 200 metrov bol prvý, v K2 1000 metrov s Davidom Stojkovičom došli na druhom mieste. Stehlík Vivien v C 1 200 a aj 500 metrov získala druhú priečku.

Mladí Gladiátori absolvovali prestížny turnaj v Kladne, kde štartovalo 300 zápasníkov zo šiestich krajín. Šamorínčania získali tri strieborné medaily (Naty Gönci, Matyi Gönci a Juraj Čukan).