štvrtok, 29. feb. 2024
zihadielko

Súťaž o ihrisko Žihadielko je spať. Vyhrajme ho pre Šamorín

13.1.2019, 09:18
Slávka Gáborová

Hádam sa to tento rok už podarí! Naše mesto sa opätovne prihlásilo do súťaže spoločnosti Lidl o detské ihrisko Žihadielko. Držíme Šamorínu palce, aby to teraz vyšlo. 

Hlasovanie sa začína už zajtra a potrvá do 28. februára. Mesto chce v tejto súvislosti spustiť aj reklamnú kampaň, aby sa do každodenného hlasovania zapojilo čo najviac Šamorínčanov a naše deti tak získali pekné ihrisko na hranie. Ihrisko Žihadielko pritom nie je lacné, stojí 87 000 eur.

,,Zajtra by sme chceli rozbehnúť reklamnú kampaň,” uviedol prednosta mestského úradu Ervin Sármány. Na podporu halsovanais a organizujú Šamorínčania aj na sociálnych sietiach.  ,,My sa už mobilizujeme na facebooku, tak hádam neprespíme začiatok ako minulý rok,” povedal jeden z podporovateľov ihriska  v Šamoríne Milan Petrinec.

Hlasovať za ihrisko môžete od pondelka 14. januára TU.

Všetky Lidl ihriská Žihadielka spája jednotný motív rozprávkovej včielky Maji. Včielka Maja a jej priatelia sú aktívnou súčasťou herných prvkov obsiahnutých v rámci ihriska, ktorého rozmery sú 20 m x 16 m. Skladbou je určené pre deti vo veku od 2 do 12 rokov. Dopadovú plochu tvorí mäkká liata guma. Táto zóna ponúka veľa zábavy na pružinových hojdačkách, kolotoči či v domčeku určenom pre deti od 2 do 6 rokov. Samozrejmosťou je veľké pieskovisko. Práve vďaka dopadovej liatej gume sa môžu aj tí najmenší vyšantiť do sýtosti. Dominantou zóny pre deti od 6 do 12 rokov je športová zostava, ktorá nabáda odvážlivcov k množstvu lezeckých výziev. Vedľa športovej zostavy je malá dvojveža, z ktorej sa dá odbehnúť na dva rôzne typy hojdačiek umiestnených v zadnej časti ihriska. V tejto zóne tvorí dopadovú plochu štrk. Pri vstupe je stojan na bicykle, informačná tabuľa s prevádzkovým poriadkom a poruke je aj odpadkový kôš. Pre zvýšenie bezpečnosti hrajúcich sa detí je celé ihrisko oplotené. Dostatok lavičiek rozmiestených v každej časti ihriska zabezpečí aspoň chvíľu oddychu pre deti a ich rodičov.

Copyright © 2024 Šamorínčan