pondelok, 20. máj. 2024
Študenti majú od pondelka vlaky opäť zadarmo

Študenti majú od pondelka vlaky opäť zadarmo

28.5.2020, 13:33
Oznam

Minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal podpísal rozhodnutie, ktorým sa od 1. júna 2020 obnoví bezplatná železničná doprava pre všetkých žiakov a študentov.

„V pondelok sa vrátia žiaci do škôl, preto opäť spúšťame aj vlaky zadarmo, tak ako sme sľúbili. Verím, že sa bude epidemiologická situácia už len zlepšovať a postupne budeme môcť obnoviť aj medzinárodnú dopravu,“ povedal minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal.

Bezplatné cestovanie pre žiakov a študentov bude obnovené v celom rozsahu ako pred vyhlásením mimoriadnej situácie. Znamená to, že od 1. júna  budú môcť cestovať bezplatne všetci žiaci a študenti bez ohľadu na to, či je vyučovanie na konkrétnej škole obnovené v plnom alebo čiastočnom rozsahu.

Návrh na spustenie niektorých medzinárodných liniek v železničnej doprave sme už predložili na poslednom rokovaní Ústredného krízového štábu. Schválený však nebol, rokovať o ňom chceme opäť.

Pripravili sme aj návrh na opätovné vykonávania letov v rámci obchodnej leteckej dopravy s určitými obmedzeniami, s termínom od 29.5.2020.

V prvej fáze ide o nepravidelnú (tzv. charterovú) obchodnú leteckú dopravu lietadlami s kapacitou do 20 cestujúcich pre slovenských občanov. V tomto prípade by malo ísť o osoby s trvalým alebo prechodným pobytom na území SR a tieto lety by bolo možné spustiť medzi územím Slovenskej republiky a územím Maďarska, Poľska, ČR, Rakúska, Slovinska, Chorvátska, Nemecka alebo Švajčiarska.

Konečné rozhodnutie však určí až Ústredný krízový štáb.

 

Copyright © 2024 Šamorínčan