utorok, 16. apr. 2024
stk testovanie

ŠTK Šamorín s negatívnymi COVID testami

4.9.2020, 09:00
stksamorin.sk

Hráči aj realizačný tím absolvovali preventívne testovanie.

ŠTK Šamorín sa snaží správať zodpovedne. Svedčí o tom aj fakt, že v stredu po návrate do tréningového procesu absolvovali hráči A tímu, ako aj celý realizačný tím, test na prítomnosť vírusu COVID-19. Výsledky ukázali vo všetkých prípadoch negatívny výsledok.

“Testy sme absolvovali z preventívnych dôvodov. V uplynulých dňoch sa výskyt nákazy aj v športových kruhoch rozšíril a vzhľadom na to, že sa v tréningovom procese, ale aj zápasoch, dostávame do kontaktu aj s hráčmi DAC Dunajská Streda, chceli sme byť voči nášmu partnerovi zodpovední a vylúčiť akúkoľvek možnosť nákazy.

Nás čakajú druholigové súboje aj pohár, náš partnerský klub dokonca zápasy na európskej úrovni, preto nechceme nič nechať na náhodu. Je to citlivá záležitosť a my chceme ísť aj nad rámec svojich povinností, aby sme išli príkladom,” prezradil dôvod testovania športový riaditeľ, Csaba Horváth.

Podobné testovanie absolvovali pred štartom sezóny aj kluby Fortuna ligy, ako aj všetky reprezentačné výbery. Negatívne výsledky sú pred nedeľným zápasom ŠTK Šamorín proti FC Košice výbornou správou.

Hajrá Somorja!

Copyright © 2024 Šamorínčan