nedeľa, 9. máj. 2021 - Roland

ŠTK Šamorín nestačil na Komárno

22.7.2019, 07:22
Jakub Mihálik, FC ŠTK
Tibor Őry

V úvodnom kole druholigovej súťaže šamorínsky tím nestačil v sobotu na regionálneho rivala z Komárna.

Derby o Žitný ostrov tentokrát s úspešnejším koncom pre domáci tím. Po sľubnom závere prípravy, sa sezóna 2019/2020 pre šamorínske farby nezačala bodovo. Zverenci Branislava Sokoliho nastúpili v základnej zostave až s ôsmimi zmenami oproti záveru minulej sezóny, pričom pätica hráčov posilnila zostavu z A mužstva DAC Dunajská Streda.

V úvode stretnutia malo Komárno viac z hry a po jednej zo štandardných situácií otvoril skóre Končal. Nevýrazný stred poľa šamorínsky tím oživili polčasové striedania, keď na ihrisko prišli Mezovský a Leginus. V druhej časti hry si ŠTK vypracoval náznaky príležitostí, no chýbala finálna fáza. V snahe o vyrovnanie vznikali v obrane medzery, čo potrestal štvrťhodinu pred koncom druhým gólom Komárna Kamerunčan Nguidjol. Napriek zvýšenej aktivite ŠTK bol dvojgólový náskok súpera priveľkým sústom, preto v úvodnom zápase novej sezóny odchádzame z Komárna bez bodu.

“Nezachytili sme úvod zápasu, keď nás súper prekvapil vysokým napádaním, napriek tomu, že sme hráčov upozorňovali, že touto zbraňou na domácom ihrisku robia súperom problémy. V prvom polčase boli domáci jasne lepší, vytvorili si tlak a mohli sme byť radi, že sme prehrávali len o gól. Najmä v strede poľa nás Komárno prehrávalo, hráči súpera zbierali všetky odrazené lopty, nám chýbala väčšia kreativita, ponuková činnosť. Do druhého polčasu sme chceli byť aktívnejší pri napádaní v útočnej polovici, dôraznejší v bránení. Keď sme sa dokázali dostať do tlaku, prišiel druhý gól domácich, na čo sme už nestihli reagovať. Rozhodne nemôžem byť so zápasom spokojný, máme na čom pracovať. Verím, že postupne sa budú hráči zohrávať, aj s prichádzajúcimi hráčmi z DAC a v ďalších zápasoch predvedieme diametrálne odlišné výkony,” hodnotil po zápase hlavný tréner ŠTK, Branislav Sokoli.

Ku kritike do vlastných radov sa pridal aj Draško Marić-Bjekić: “Ťažko sa mi hodnotí takýto zápas. Vstup do sezóny sme si samozrejme predstavovali úplne inak. Pred zápasom sme si v kabíne povedali určité veci, no na ihrisku to vyzeralo inak. Prehrávali sme osobné súboje, strácali veľa lôpt, chýbal nám pohyb, nevedeli sme sa presadiť, dostať sa do zakončenia. Oproti generálke bolo v zostave viacero zmien, určite sa prejavilo aj to, že sme v takomto zložení hrali spolu prvý zápas. Ostáva sa nám len poučiť z chýb, sústrediť sa na ďalší zápas.”

V ďalšom zápase šamorínsky tím opäť cestuje k súperovi, keďže kvôli výmene trávnika došlo k výmene meraní síl s Duklou Banská Bystrica. Druhé kolo sa odohrá v piatok 26. júla o 17:30 na Štiavničkách.

Hajrá Somorja!

KFC Komárno – ŠTK Šamorín 2:0 (1:0)

Góly: 22. Končal, 76. Nguidjol

Žlté karty: Končal, Rigó – Mezovský, Šimčák

Rozhodoval: Chromý

Diváci: 648

Zostava ŠTK: Slančík – Marić-Bjekić, Pončák, Malý, Šimčák – Nagy P., Csóka (47. Mezovský), Nagy L. (46. Leginus) – Pidruchnyi (69. Méry), Rymarenko, Pančík

Copyright © 2021 Šamorínčan