STK Fluminense Šamorín – FK NOVES Spišská Nová Ves 0:2

14.10.2017, 19:06
Jakub Mihálik
Tibor Őry

V dvanástom kole domáci nestačili na u súpera rozbehnutú Spišskú Novu Ves.

Domáci tím od úvody prebral opraty stretnutia a snažil sa preniknúť do pevnej obrany súpera, no boli to hostia, kto udrel prvý. Z nenápadnej akcie po krídle sa strelecky presadil Kubík.

Šamorínčania mali aj naďalej viac hry, no krátko pred polčasom pridal z druhej akcie pred Hajdúchovou bránou druhý gól Zekucia. Náš tím svoje šance nedokázal premeniť, keď najmä Sablerova volala po góle.

V druhom polčase sa obraz hry príliš nezmenil, hostia sa ešte viac stiahli pred vlastnú šestnástku a Šamorínčania márne dobýjali desaťčlenný val. Nepresadil sa Leonel, Breno ani Vávra, preto STK ukončil svoju štvorzápasovú sériu a prehral v pomere 0:2.

„Spišiaci nás vyškolili z efektivity. Chýbalo nám nasadenie, presnosť, zakončenie. Je škoda, že sme doma nepotvrdili nárast formy z minulých zápasov. Stratu bodov musíme odčiniť u súpera,“ krátko okomentoval zápas tréner Mika Lonnstrom.

Najbližšie šamorínsky tím cestuje do Zvolena, kde odohrá 21. októbra trináste kolo sezóny.

STK Fluminense Šamorín – FK NOVES Spišská Nová Ves 0:2 (0:2)

Góly: 14. Kubík, 41. Zekucia

Žlté karty: Marić-Bjekić – Vilkovský, Kavulič

Rozhodoval: Rastislav Jurenka

Diváci: 275

Zostava STK: Hajdúch – Breno, Horváth, Štrbák, Fujak – Nascimento, Šmehyl (61. Vávra), Igor Juliao – Pančík (46. Pančík), Sabler (46. Marić-Bjekić), Fernando Neto