nedeľa, 19. máj. 2024
Laszlo_Benes1

Šport.sk: Rozhovor so slovenským supertalentom Lászlóm Bénesom

7.10.2016, 06:20
Slávka Gáborová

Na stránke sport.aktuality.sk bol zverejnený veľmi pekný článok a rozhovor so slovenským futbalovým supertalentom Lászlóm Bénesom. ,,Jeho letný prestup do Nemecka vyvolal obrovské haló, pretože sa stal suverénne najdrahším hráčom spod Tatier, ktorý kedy prestúpil zo slovenskej ligy do zahraničia,” píše Šport.

László Bénes začínal s futbalom v Šamoríne a pred júnovým prestupom do Borussie Mönchengladbach hral za MŠK Žilina. Bundesligový tím zaplatil za iba 19-ročného Bénesa minimálne 5,5 milióna eur.

„Veľmi ma to potešilo, keď som sa to dozvedel. Ale keď mám byť úprimný, tak vôbec neviem za koľko to bolo. Keď som mal tlačovú konferenciu po prestupe, tak mi môj agent Karol Csónto povedal, že by to malo byť viac ako 5,5 milióna eur, viac ale neviem. Pre hráča to však nie je dôležité. Podstatné je, aby každý deň makal a pracoval na sebe. Ja také veci neriešim,“ hovorí sympaticky pre Šport László Bénes.

Lázsló Bénes sa potom rozhovoril o svojom pôsobení v Mönchengladbachu. Cíti sa tam výborne a všetko sa mu páči. Postupne už zvláda aj nemčinu. Za tie tri mesiace čosi už pochytil. ,,Učí ma česká učiteľka a neskôr ma už bude učiť Nemec. Ale už rozumiem, len neviem ešte tak dobre rozprávať, vtedy použijem angličtinu,“ prezrádza László Bénes.

Momentálne hráva za rezervu Borussie a celkom sa mu darí. Začiatok v novom klube mu však skomplikovalo zranenie. ,,Keďže som bol mesiac a pol mimo hry, som mladý a predovšetkým nový hráč, tak je logické, že nemôžem hneď hrať Bundesligu. Zatiaľ teda hrám za rezervu a som za to rád, keďže zatiaľ nemôžem hrať v prvom tíme. Ale musím povedať, že som spokojný,” hovorí Lázszló.

A ako je to s jeho pôsobením v A-tíme? ,,Teraz nemôžem mať také ciele, že hneď budem hrať v 'áčku' a všetky zápasy, to nie je reálne. Ale robím pre to všetko. Makám každý deň na sto percent, no zatiaľ sa na to dívam reálne. Môj cieľ je, aby som bol nominovaný na zápas 'áčka'. Ale aj keď hrám v 'béčku', tak hrám naplno a nie, že je to 'len' nejaká rezerva.

Viac o pôsobení Lászlóa Bénesa v nemeckom bundesligovom Borussia Mönchengladbach a čo hovorí o svojej pravačke, si môžete prečítať v peknom  článku Slovenský supertalent László Bénes: Na Granita Xhaku mám ešte čas.

Laszlo_Benes

Copyright © 2024 Šamorínčan