štvrtok, 21. okt. 2021 - Uršuľa
Šport.sk: Futbalový Šamorín upravil názov aj logo. Uctil si svoje maďarské tradície

Šport.sk: Futbalový Šamorín upravil názov aj logo. Uctil si svoje maďarské tradície

26.6.2019, 09:57
Šport.sk
FC ŠTK Šamorín

Slovenský futbalový klub zo Šamorína bude v novej sezóne nastupovať už pod svojim tradičným názvom, bez podpory brazílskeho Fluminense, ale, naopak, v kooperácii s Dunajskou Stredou. Okrem toho ŠTK upravil aj svoje logo, ktorým poctil svoje maďarské tradície.

Správu priniesol Šport.sk.

Účastník II. najvyššej futbalovej ligy na Slovensku sa po konci sezóny rozišiel s brazílskym Fluminense a dokonca sa špekulovalo, či vôbec mužstvo zo Šamorína nastúpi do nového ročníka druhej ligy. Obavy sa nenaplnili a tento klub z Podunajskej nížiny napokon bude pokračovať ďalej.

Už ale ako „farma“ úradujúceho vicemajstra Slovenska DAC 1904 Dunajská Streda, ktorý so šamorínskym celkom nadviazal spoluprácu, vďaka ktorej budú môcť vybraní hráči rotovať medzi obomi mužstvami.

Vedenie ŠTK sa ale pred začiatkom novej sezóny rozhodlo urobiť ďalší krok, keď sa vrátilo k svojmu pôvodnému názvu klubu, keďže odňalo z mena názov brazílskeho Fluminense a do II. slovenskej ligy nastúpi pod tradičným menom FC ŠTK 1914 Šamorín. To ale nie je všetko. Do loga klubu pribudne aj maďarský názov mesta „Somorja“.

„Keď Fluminense FC vypovedalo zmluvu o spolupráci, klub pre nasledovnú sezónu vypustí marketingový názov STK Fluminense Šamorín a bude pôsobiť pod historickým názvom FC ŠTK 1914 Šamorín. S tým súvisí aj zmena loga, keď farby Fluminense nahradí tradičná klubová modrá. Dôležité je aj zakomponovanie názvu Somorja priamo do loga, lebo si klub ctí aj svoju maďarskú tradíciu,” cituje oficiálna stránka klubu majiteľa ŠTK Norberta Csutora.

Šamorín skončil v uplynulom ročníku na 12. mieste a od zostupovej 13. priečky ho delilo len 7 bodov. Mužstvo v novej sezóne povedie Branislav Sokoli, ktorý nahradil doterajšieho bosnianskeho kormidelníka Sanjina Alagiča.

logo_STK
Copyright © 2021 Šamorínčan