sobota, 23. okt. 2021 - Alojzia
Špitálska kaplnka je sprístupnená pre verejnosť počas šiestich dní

Špitálska kaplnka je sprístupnená pre verejnosť počas šiestich dní

10.9.2020, 08:40
www.samorin.sk

Za prítomnosti zástupcov mestskej samosprávy a Domova seniorov Ambrózia včera popoludním miestny farár rímskokatolíckej cirkvi Pavol Myjavec požehnal špitálsku kaplnku.

Špitálska kaplnka je otvorená pre verejnosť od 10. do 16. septembra 2020, v pracovných dňoch od 13.00 do 18.00 hod a v sobotu od 8.00 do 13.00 hod.

O obnove budovy na rohu Kasárenskej a Vrbovej ulici sme na oficiálnej webstránke mesta Šamorín informovali priebežne. Rekonštrukčné práce sa začali pred dvomi rokmi a boli dokončené v prvej polovici tohto roka. Celá obnova stála približne 150 tisíc eur.

Účastníkov krátkej odovzdávacej slávnosti privítala Mgr. Anna Bodóvá, riaditeľka Ambrózie, následne sa slova ujal primátor nášho mesta Csaba Orosz a Jozef Nagy, konateľ mestskej spoločnosti Area Šamorín, s.r.o., ktorá bola zastrešovateľom projektu. Nagy sa poďakoval všetkým, ktorí sa podieľali na obnove tohto skvostu nášho mesta, následne pán farár Pavoll Myjavec požehnal kaplnku, znovuvysvetil oltár a požehnal aj drevenú bránu, tzv. „székelykapu“ postavenú na nádvorí domova seniorov, ktorá bola vyrobená majstrami z partnerského mesta Gyergyószentmiklós – Gheorgheni.

špitqalska kaplnka

Copyright © 2021 Šamorínčan