štvrtok, 23. máj. 2024
stksenica

So Senicou desaťgólová prestrelka!

25.1.2021, 06:00
stksamorin.sk

V treťom prípravnom zápase sa ŠTK Šamorín presadil strelecky až päťkrát.

V zápase, ktorý bol prehliadkou ofenzívneho potenciálu oboch tímov, ťahal šamorínsky tím dlho za dlhší koniec, keď viedol dokonca 4:1, nakoniec však remizoval proti Senici 5:5. Hetrikom sa presadil Martin Rymarenko.

Michal Kuruc, dočasný tréner ŠTK: “Veľmi dobrý zápas, ktorý sa musel páčiť aj divákom, sledujúcim priamy prenos. Oproti predošlému zápasu sme v zostave urobili až šesť zmien, ale začali sme kvalitne, boli sme aktívni v ofenzíve aj defenzíve, na ihrisku sme pôsobili živo. Pomerne často sme dokázali súperovi odoberať loptu a vyrážať do útokov. Do stavu 4:1 sme mali hru pod kontrolou, následne prišlo k výraznému prestriedaniu hráčov, čo spôsobilo krátku dezorganizáciu hry. Napriek tomu hodnotím zápas pozitívne, sme radi, že sme dokázali streliť päť gólov, rozložiť zápasovú záťaž medzi viacero hráčov a proti fortunaligistovi sa prezentovať dobrým výkonom. Čo sa týka debutantov, Ferenc Bogi ako odchovanec DAC dostal šancu, aby ukázal, ako bude reagovať v mužskom futbale. Bol aktívny, dostal sa aj do niekoľkých šancí, škoda len, že nevyužil aspoň jednu, celkovo však podal dobrý výkon. Stredný útočník Zoárd Nagy dal gól, počínal si dobre v osobných súbojoch, presadil sa aj v kombináciách, s jeho výkonom sme taktiež spokojní. Už v stredu nás čaká ďalší zápas, proti juniorke Slovana sa budeme snažiť rozložiť hrací čas na viacero hráčov, keďže máme za sebou dva náročné zápasy proti fortunaligistom. ”

Hajrá Somorja!

ŠTK Šamorín – FK Senica 5:5 (2:1)

Góly: 7., 41. a 59. Rymarenko (tretí z 11 m), 51. Z. Nagy, 77. Jančo – 18. Malec, 66. , 67. a 78. Berisha, 75. Fotr (11 m)

ŠTK Šamorín: Valach – Pančík, Oikonomou, Marić-Bjekić, Fujak – P. Nagy, Baéz, Bogi – Rymarenko, Z. Nagy, Švec

Striedali: Stašík, Bondi, L. Nagy, Jančo, Appiah, Leginus

Copyright © 2024 Šamorínčan