nedeľa, 26. máj. 2024
Školy sa otvoria najskôr od 1. júna, dochádzka bude dobrovoľná

Školy sa otvoria najskôr od 1. júna, dochádzka bude dobrovoľná

13.5.2020, 09:07
Peter Gábor

Premiér Igor Matovič avizoval, školy a škôlky by sa mohli otvoriť od začiatku júna. Účasť však bude dobrovoľná. To určite poteší všetkých našich čitateľov, ktorí hlasovali v našej ankete s otázkou: Pustili by svoje dieťa do školy, ak ich otvoria už tento školský rok? a odpovedali, že určite nie. Z celkového počtu jednoznačných odpovedí áno-nie, by až  73% rodičov nepustilo svoje deti do školy tento rok.

Hlasovať môžete do pondelka 18.5. na našej stránke. V pondelok bude o otvorení škôl a škôlok rozhodovať konzílium odborníkov.

Premiér Igor Matovič v TV Markíza povedal, že ak sa školy a škôlky otvoria, deti sa do nich vrátia najskôr od 1. júna. Ale len vtedy, ak budú počty nových pozitívne testovaných na COVID-19 také nízke, ako boli v posledných dňoch. Za posledný týždeň sme nemali viac ako 16 pozitívne testovaných ľudí, dva dni sme dokonca nemali ani jedného.

Školy budú potrebovať čas, aby sa pripravili na príchod detí do školských lavíc. Premiér povedal, že o konkrétnom termíne rozhodne v pondelok konzílium odborníkov.

Ako budú školy fungovať, či budú mať deti prestávky a či budú môcť jesť v triede, minister školstva Branislav Gröhling (SaS) ani premiér nepovedali. Celý týždeň budú na ministerstve školstva pripravovať metodické pokyny a usmernenia pre školy, ako majú postupovať, aby boli pripravené aj na bezpečnostné opatrenia.

Copyright © 2024 Šamorínčan