nedeľa, 21. apr. 2024
Seniorský debut šamorínskeho odchovanca

Seniorský debut šamorínskeho odchovanca

26.5.2021, 10:00
www.stksamorin.sk

Proti Podbrezovej stál v bráne Attila “Pocok” Horváth, ktorý s futbalom začínal v Šamoríne.

Ďalší nádejný hráč v základnej zostave ŠTK. Príležitosť v bráne v poslednom zápase sezóny dostal len 18-ročný Attila Horváth. Kmeňový hráč DAC začal s futbalom v Šamoríne, odkiaľ v roku 2015 putoval práve do DAC.

V rámci projektu výchovy hráčov dostal príležitosť nastúpiť za A mužstvo ŠTK a rozhodne nesklamal, ba naopak. V náročnom zápase proti favoritovi čelil množstvu striel, pri ktorých viackrát podržal mužstvo. “V prvom rade sa chcem poďakovať trénerom za to, že mi dali príležitosť absolvovať premiéru v mužskom futbale a na takejto úrovni. Obe mužstvá chceli hrať priamočiary futbal, nám sa podarilo skórovať ako prvým, čo znamenalo zvýšenú aktivitu súpera, ktorý hrozil najmä po centrovaných loptách. Som šťastný, že som mohol párkrát podržať mužstvo svojimi zákrokmi. Po červenej karte prišlo aj vyrovnanie z penalty, ale myslím, že môžem byť spokojný,” hodnotil svoj debut “Pocok”, ako ho všetci prezývajú.

Sám priznáva, že debut v drese ŠTK mal preňho špeciálnu príchuť. “Určite áno, začal som v Šamoríne ako 6-ročný chlapec, veľmi rád spomínam na svoje začiatky práve v tomto klube, ako hráč, ale aj ako fanúšik, keďže som vždy chodieval na všetky domáce zápasy A tímu. Teraz som zaň nastúpil, vďaka spolupráci DAC a ŠTK, takže ako Šamorínčan som veľmi rád.”

Pozitívne výkon mladého gólmana hodnotil aj asistent trénera, Vojtech Balla: “Myslím si, že svoju šancu využil, niekoľkokrát podržal mužstvo, podal dobrý výkon, takže si zaslúži aj on pochvalu.” “Cítil som podporu trénerov už pred zápasom, čo mi dodalo pokoj, hoci som bol trochu nervózny, samozrejme bol to môj prvý zápas medzi seniormi, nikdy neviete, koľko takých šancí dostanete. Tréneri brankárov DAC mi pred zápasom zaželali veľa šťastia, s trénerom brankárov ŠTK sme si na videu rozobrali veci, na ktoré si musím dávať pozor a tiež mi dodal viac pokoja. V konečnom dôsledku si myslím, že som sa svojej prvej šance chytil a verím, že bude takých príležitostí viac,” uzavrel Pocok.

Aj mladému gólmanovi prajeme veľa šťastia pri ďalších zápasoch v našom drese.

Hajrá Somorja!

Copyright © 2024 Šamorínčan