piatok, 26. apr. 2024
ŠBK Šamorín: prehra vo štvrťfinále

18.3.2022, 08:13

Basketbalistky ŠBK Šamorín nepostúpili do semifinále Extraligy, keďže prehrali aj druhý duel s ŠKP Banská Bystrica. V domácom prostredí nestačili na súperky (53:69). Lepšie začali Banskobystričanky, za ktoré v stretnutí významnú úlohu odohrali legionárky. Američanka Lambert zaznamenala 24, Belgičanka Robinson 18 bodov.

Naše dievčatá ukázali v druhej štvrtine skvelý basketbal, otočili skóre a dostali sa do štvorbodového náskoku. Neskôr sa zranila naša pivotka Romana Vyňuchalová a náš zdecimovaný tím nakoniec nestačil na favoritky.

Šamorínčanky budú v Extralige pokračovať v zápasoch o 5.-8. miesto. Prvý duel proti UMB Banská Bystrica by sa mal uskutočniť 26.3.

ŠBK Šamorín – ŠKP B.Bystrica 53:69  Štvrtiny: 14:21, 19:13, 10:16, 10:19

ŠBK Šamorín: Sujová 14, Marcová 12, J.Lelkes 11, Vyňuchalová 8, Šípková 5, Bábiková 3, Takács, Fenes, Slama.

Diváci: 100

Komentáre k 2. zápasu play-off ŠBK Šamorín - BK ŠKP 08 Banská Bystrica

Tréner hostí - Milo Michálik
Gratulujem dievčatám k postupu. Šamorín podal veľmi dobrý výkon o to sme to mali sťažené. Okrem druhej štvrtiny, kde sme neplnili princípy obrannej hry. Naša obranná hra v ostatných štvrtinách bola rozhodujúca. Škoda zranenia Romany Vyňuchalovej zápas mohol byť oveľa dramatickejší.

Kapitánka ŠKP B.B - Lucia Striešova
Vedeli sme, že zápas v Šamoríne bude úplne iný ako ten domáci, keďže Šamorín u nás nehral vôbec dobre. Prvý polčas bol vyrovnaný a v útoku sa darilo obom tímom. Po polčase sme sa sústredili viac na našu obranu a nedovolili Šamorínu toľko bodov ako v tom prvom. Vybudovali sme si náskok, ktorý sme si udržovali až do konca. Sme veľmi rady, že sme postúpili do semifinále a musíme sa už začať sústreďovať na Ružomberok budúci týždeň.

Tréner ŠBK – Albert Diósi
Podľa mňa sme hrali dobre, hlavne , keď nám od začiatku chýbali dve podkošové hráčky. Keď sa zranila Romana Vyňuchalová , prakticky sme dohrávali zápas s jednou podkošovou. Gratulujem dievčatám k hre, bojovali, na ihrisku odovzdali všetko  čo vedeli. Škoda, že nám nepadli koše.
Gratulujem súperovi k postupu.

Asistentka domáceho družstva Tímea Sujová
Prvom rade chcem poďakovať dievčatám, ktoré bojovali a nechali na ihrisku  srdce. Som na nich hrdá lebo takto to ma vyzerať v play off . Bohužiaľ sme už pred zápasom mali výraznú absenciu pod košom a počas zápasu sa nám zranila aj Romča Vyňuchalová. Nevedeli sme udržať zápas vyrovnaným až do konca v takej nízkej rotácii.
Gratulujem k súperovi, že dokážu tak dobre brániť trištvrte zápasu že majú iba 4 fauly dokopy. My sme ukázali, že aj so slovenskými hráčkami sa dá hrať kvalitný extraligový zápas, bez posíl zo zahraničia. Tento zápas nás určite nakopne do ďalších bojov na ktoré sa už teraz tešíme.
Hráčka Táňa Bábiková

Zápas sme začali celkom dobre. Hrali sme ako sme sa dohodli v šatni. Koniec sme nezvládli a súperovi sa podarilo odskočiť na rozdiel, ktorý bol rozhodujúci. Gratulujeme im k víťazstvu a postupu do semifinále