štvrtok, 25. júl. 2024
IMG-20181030-WA0001-20181105-105223804

Šamorínsky Sky Medical: Naši zamestnanci sú spokojní!

6.11.2018, 07:35
Slávka Gáborová

Pripadal som si, ako by som sa pozeral na miesto, kde sa simuluje práca na vesmírnej stanici. Stál som na poschodí výrobnej haly a videl pred sebou veľký čistý priestor, v ktorom stáli kontajnery. Ten nepomer medzi priestorom haly a bunkami ma prekvapil.

,,Naše produkty musíme vyrábať v čistom prostredí. A ďalšie kontajnery budú postupne pribúdať. Ešte stále sme len na začiatku,” začína sa s vysvetľovaním sympatická Yulia Šurinová, riaditeľka závodu Sky Medical. Pozvala ma na návštevu na podnet jej zamestnancov a ja som rád prišiel. Ide totiž o novú firmu, ktorá spustila výrobu v tunajšom priemyselnom parku a dáva prácu Šamorínčanom.

IMG_3665 2

1

Spoločnosť pôsobí v zdravotníckom priemysle, čomu zodpovedajú veľmi prísne normy,,Keď prídete na operačnú sálu či na oddelenie kritickej starostlivosti, tak vidíte pacientov napojených na rôzne hadičky. A to je to, čo vyrábame. Rôzne infúzne sety,” objasňuje riaditeľka Šurinová.

Sky Medical vznikol v júli roku 2017 a sídli v budove, kde bola predtým umiestnená strojárenská výroba. ,,Celé sme to museli upratať, vyčistiť a postaviť príslušnú infraštruktúru. Vo februári 2018 sme zamestnali prvých ľudí a teraz pripravujeme ďalšie rozšírenie,” pokračuje ďalej.

Podľa nej je spustenie výroby zdravotníckych pomôcok časovo veľmi náročné a je potrebné splniť prísne normy na kvalitu a čistotu infraštruktúry. ,,To sú také veci, bez ktorých nevieme fungovať,” hovorí.

Sky Medical začína s výrobou produktov pre medzinárodné firmy, ktoré už majú zabehnutú produkciu, no nemajú dostatočné výrobné kapacity resp. majú problémy s kvalitou, ktoré nedokážu vyriešiť interne. Tie častokrát ani nedokážu pružne reagovať na požiadavky zákazníkov a preto spolupracujú so spoločnosťami akou je aj Sky Medical.

,,Pred nedávnom sme však spustili aj vývoj vlastných produktov za ktoré budeme niesť aj plnú zodpovednosť,” prezrádza p. Šurinová. ,,Práve vlastný vývoj a zázemie slovenskej firmy, rozhodujúcej samej o sebe - to je to, čo nás odlišuje od iných zamestnávateľov. Zameriavame sa na obsah a kvalitu, nie kvantitu.“  Zároveň upresňuje, že firma nemá ambície veľkého nárastu a chce si zachovať svoje rodinné zameranie.

,,Našimi pracovníkmi sú najmä ženy v strednom veku, ktoré sú rodinne založené. Sama som mama dvoch detí a viem, aké je to ťažké skĺbiť rodinu a prácu,”  hovorí riaditeľka.

Tomu zodpovedá aj fungovanie spoločnosti. ,,Bežíme v jednosmernej prevádzke a napríklad stanovenie pracovného času konzultujeme so zamestnancami. Väčšinou totiž zamestnávame matky. Môžu tak stihnúť zobrať deti zo škôlky či školy,” hovorí Šurinová.

A prečo to spomíname? Sky Medical totiž hľadá nových zamestnancov a ak hľadáte pohodovú prácu v Šamoríne, môžete to skúsiť.  ,,Vek nie je rozhodujúci, hľadáme stabilných ľudí. Zaškolenie v zdravotníckom priemysle totiž trvá dosť dlho, nejde o obyčajnú výrobu – je dôležité dosiahnuť hlboké povedomie zamestnancov o tom čo vyrábajú,” vysvetľuje Šurinová. Sky Medical sa preto snaží svojich zamestnancov udržať.

,,Fungujeme úplne inak ako strojárske podniky. Tam určuje tempo výroby stroj a človek sa musí prispôsobiť. My však kladieme v prvom rade dôraz na kvalitu výroby, lebo by sme mohli ohroziť život pacienta,” hovorí.

,,Človek strávi v práci veľa času, no podľa toho, čo mi hovoria naši zamestnanci, chodia sem radi. Sme taký kolektív veselých ľudí,” uzatvára Šurinová, ktorá do Šamorína dochádza z Trnavy.

Pre bližšie podrobnosti o pracovných ponukách píšte na adresu sec [at] med-sky.com alebo volajte na číslo +421-31-2851700.

IMAG4100-20181105-105247346

sky-medical

 

Copyright © 2024 Šamorínčan