piatok, 21. jún. 2024
ambrozia

Šamorínsky dom dôchodcov Ambrózia je v karanténe

13.1.2021, 07:43
www.samorin.sk

Ako posledný dom seniorov v našom okrese, aj šamorínska Ambrózia bola napokon zasiahnutá pandémiou koronavírusu. Z 36 klientov malo pozitívny PCR test 27 seniorov, kým z 12 členov personálu mali potvrdené ochorenie až desiati. Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Dunajskej Strede sa rozhodol s účinnosťou od 11. januára 2021 oficiálne uvaliť karanténu na zariadenie.

Riaditeľka domova seniorov, Mgr. Anna Bodóová uviedla, že Ambrózia bola od začiatku prevádzkovaná za dodržania tých najprísnejších preventívnych opatrení.

„Ani na Vianoce sme nepovolili návštevy, klienti sa mohli s príbuznými rozprávať len cez okno alebo telefonicky, každý prijatý balíček sme dezinfikovali. Keď sme začiatkom minulého týždňa odhalili prvých dvoch nakazených, okamžite sme ich presunuli do samostatnej budovy a staral sa o nich vyhradený personál. Ku koncu týždňa, keď už boli náznaky, že sa situácia môže skomplikovať, ani ošetrovatelia neopustili zariadenie. Aktuálne sa o klientov staráme deviati. Z 27 nakazených nie je nikto bezpríznakový“ – dodala.

Mestský úrad už o rozhodnutí RÚVZ informoval aj príbuzných klientov domova. Samospráva sa súčasne postarala o zabezpečenie ochranných pomôcok a vitamínov pre seniorov. Viacerí zo zamestnancov mestského úradu ponúkli zariadeniu pomoc, včera dodal primátor, Csaba Orosz do domova hodnotný balíček vitamínových prípravkov. Zásobovanie klientov liekmi nie je ohrozené. Skúsenosti z iných zariadení z okresu naznačujú, že treba počítať s pribúdaním ďalších infikovaných. Úplná karanténa preto môže potrvať až do konca januára.

Copyright © 2024 Šamorínčan