Šamorínski víťazi

17.6.2019, 16:31
Martin Jurík

V našom meste mimoriadne osobnosti nie sú žiadnou raritou. Najnovšie to potvrdili aj Brigit Csáder a Peter Macuška, susedia z Dunajskej ulice. Len pomerne nedávno sa obaja rozhodli vstúpiť do neúprosného sveta potu a sĺz – fitnesu.

Pre Brigit, ročník 1977 a matku troch detí (z toho dve dospelé), bol šport už odjakživa samozrejmosťou. Dlhodobo sa zúčastňovala súťaže Spartan a povyhrávala aj nemálo cien. Dalo sa od nej preto čakať, že sa zatne a svojou železnou vôľou opäť milo prekvapí. Mimochodom, oboch trénoval úspešný tréner Peter Turtev, o ktorom je známe, že svojich zverencov vie riadne potrápiť i dohnať na okraj zúfalstva. Mnohí od neho utekajú po prvom cvičení, avšak tí, ktorí vydržia, môžu rátať so skvelými výsledkami.

Tak sa aj stalo. Brigit a Peter to nevzdali a pokračovali. Ich výdrž mali otestovať medzinárodné súťaže, na ktoré sa prihlásili.

Prvou súťažou bol IV. Ročník WBPF Blade Sport Kupa 2019 v maďarskej Nyíregyháze. Tu sa začala medailová žatva.

V kategórii „Women´s Athletic“ obsadila Brigit vynikajúce 2. miesto. Následne získala aj cenu za 5. miesto v kategórii „Fitmom“.

Peter (ročník 1986) zasa získal 4. miesto v kategórii „Sport Physique“.

Onedlho na to prišli 10. medzinárodné majstrovstvá Rakúska. Naša šamorínska dvojica (a s trénerom trojica) tu samozrejme nesmela chýbať. A opäť obaja dvíhali nad hlavu vzácne trofeje.

Brigit obsadila 3. miesto v kategórii „Women´s Athletic“ a Peter tentoraz bodoval naplno a zatienil všetkých ostatných. Dosiahol fantastické 1. miesto v kategórii „Sport Physique“.

Do tretice všetko dobré. Susedská dvojica z Dunajskej ulice zakončila jarnú sezónu na 10. ročníku WBPF (Svetová federácia kulturistiky a atletiky) počas majstrovstiev Európy v Budapešti. Tušíte správne – naši šamorínski hrdinovia bodovali aj tu.

Brigit obsadila parádne 2. miesto v kategórii „Woman´s Lady Athletic Physique Over 40 Years“ a 4. miesto v kategórii „Woman´s Senior Athletic Physique“.

Peter sa zasa mohol usmievať z 3. miesta stupienka víťazov vo svojej klasickej kategórii „Sport Physique“.

Obaja naši víťazi plánujú na svoje úspechy nadviazať aj nasledujúcich sezónach. Brigit sa už teraz chystá na kvalifikáciu na súťaže v jesennej sezóne, Peter si berie oddych a súťažiť bude až na jar. Obom našim Šamorínčanom blahoželáme k ich fantastickým výsledkom a držíme palce do budúcna. O ich úspechoch vás budeme naďalej priebežne informovať.