nedeľa, 14. júl. 2024
hasiči 2%

Šamorínski hasiči tento rok sv. Floriánovi nezahrajú

4.5.2020, 08:30
Peter Gábor

Začiatkom mája oslavujú hasiči svoj deň, teda presnejšie dnes 4. mája si pripomínajú sviatok svätého Floriána, svojho patróna. Zvykne sa zobrazovať ako rímsky vojak s prilbou na hlave, v ľavej ruke so zástavou, v pravej s nádobou na vodu, ktorou zalieva oheň na horiacom dome. Stelesňuje vytrvalosť, odvahu, česť a ochotu nezištne pomôcť blížnemu. Teda hodnoty, na ktorých stojí už takmer 150-ročná história Šamorínskeho dobrovoľného hasičského zboru.

Aj tento rok sa plánovali naši hasiči zúčastniť so svojou dychovkou na oslavách sv. Floriána v Galante. Žiaľ,  prijaté vládne protiepidemiologické opatrenia tomu zabránili a navyše, dychovka v týchto týždňoch musela obmedziť aj svoje skúšky. Dúfame však, že v dlhej histórii dychovky, ktorá je spojená s fungovaním dobrovoľného hasičského zboru takmer od jeho založenia, bude táto nemilá prestávka znamenať len krátku bezvýznamnú epizódu.

Dobrovoľní hasiči sú aj v tomto náročnom období pripravení plniť si svoje hlavné povinnosti, teda chrániť naše životy i majetky. Popri tom sa starajú o drobné opravy v okolí stanice, pričom vhodný priestor pripravujú pre osadenie pamätníka, ktorý by chceli inštalovať o tri roky, pri príležitosti 150-teho výročia založenia Šamorínskeho dobrovoľného hasičského zboru. Dovoľme si krátky výlet do budúcnosti. Predpovedáme, že vtedy už bude dávno po koronakríze a oslava to bude nevídaná.

park hasiči

Dovtedy zostáva urobiť ešte veľa práce. Napríklad odovzdať do užívania novú dvojgaráž a dokončiť práce na novinke, na ktorú sú patrične hrdí a verejnosti ju predstavia možno už o pár dní. Samozrejme, budeme pritom aj my a prinesieme podrobnosti.

garaz

hasici

Ak aj Vy vnímate opodstatnenosť a dôležitosť dobrovoľných hasičov v našom meste a zatiaľ ste ešte nedarovali svoje 2%, môžete hasičov podporiť práve takýmto spôsobom.

Všetky potrebné informácie nájdete tu: http://www.dhzsamorin.sk/index.php?q=aktualitasok

Copyright © 2024 Šamorínčan