utorok, 16. apr. 2024
Šamorínski hasiči odstraňovali polámané stromy

Šamorínski hasiči odstraňovali polámané stromy

13.5.2020, 14:46
Peter Gábor

Pondelkový silný vietor poriadne prevetral aj hasičov. V celom Trnavskom kraji zasahovali 15-krát. V Šamoríne odstraňovali polámané stromy a konáre pri obchodnom centre Lidl, v lesoparku Pomlé, na Pomlejskej ceste, na sídlisku a pri materskej škôlke na Gazdovskom rade a v Čilistove.

strom hasiči

V hornej časti Žitného ostrova hasiči zasahovali od pondelkového popoludnia vzhľadom na silný vietor doposiaľ 60-krát. Bolo to predovšetkým v súvislosti s nalomenými stromami, informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru.
Na území Trnavského kraja bolo spolu 16 výjazdov, deväťkrát mali výjazd profesionálni hasiči, z toho trnavskí mali štyri výjazdy, k zásahom boli povolaní aj príslušníci z hasičských staníc v Dunajskej Strede, vo Veľkom Mederi a v Šamoríne, v Senici a Holíči, spolu 34 príslušníkov a 11 kusov nasadenej hasičskej techniky. Sedem výjazdov uskutočnili dobrovoľné hasičské zbory z obcí Gabčíkovo, Tomášikovo, Skalica, Jablonica, Zeleneč, Dobrá Voda a Holíč, spolu 27 ľudí a sedem kusov techniky.

Copyright © 2024 Šamorínčan